Niepokojąca prognoza pogody na ten weekend. "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-02-21 22:34 bs
W ten weekend w regionie koszalińskim trzeba uważać na silny wiatr.
Autor: OSP Biały Bór / Facebook W ten weekend w regionie koszalińskim trzeba uważać na silny wiatr.

Meteorolodzy zapowiadają, że w ten weekend będzie mocno wiało. Wydano w związku z tym ostrzeżenie dla całego regionu koszalińskiego. Czytamy w nim, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w sobotę i niedzielę wiać będzie silny wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 8:00 w sobotę (22 lutego) do północy w niedzielę (23 lutego). Obowiązuje dla wszystkich powiatów w regionie: koszalińskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, białogardzkiego, szczecineckiego, drawskiego, świdwińskiego, wałeckiego. 

Temperatura powietrza w weekend wyniesie około 7 stopni C w dzień i 2 stopnie w nocy. Widzialność dobra do umiarkowanej. Miejscami opady deszczu. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem.

Na Bałtyku obowiązuje ostrzeżenie przed sztormem. Wiatr południowo-zachodni 6 do 7 wzrastający na 7 do 8 w porywach 9 w skali B. Stan morza 4 do 5 później 5 do 6.

Kronika Kryminalna - odc. 9

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.