Niezwykłe spotkanie w środku lasu pod Mirosławcem. Na  drodze niespodziewanie pojawił się żubr

i

Autor: mw85 / CC0 / pixabay.com Niezwykłe spotkanie w środku lasu pod Mirosławcem. Na drodze niespodziewanie pojawił się żubr

Nagranie trafiło do sieci

Niezwykłe spotkanie w środku lasu pod Mirosławcem. Na drodze niespodziewanie pojawił się żubr

2022-12-22 10:24

"Takie spotkania na długo pozostają w pamięci" - tak opisał niecodzienne zdarzenie jeden z mieszkańców Pomorza Zachodniego, który podczas wyprawy do lasu, spotkał na swojej drodze żubra. Nagranie z niezwykłego spotkania trafiło do sieci i wywołało zachwyt wśród internautów.

"Takie spotkania na długo zostają w pamięci"

Do zdarzenia doszło w okolicach wsi Sośnica w powiecie drawskim. Pan Waldemar jechał rowerem przez las, gdy nagle na jego drodze pojawił się okazały żubr. Ogromne zwierzę stanęło na środku drogi i z zaciekawieniem przyglądało się obserwującemu go człowiekowi. Następnie, powolnym krokiem oddaliło się w kierunku lasu. Po tym niecodziennym spotkaniu pozostała wyjątkowa pamiątka w postaci krótkiego filmu, którym autor pochwalił się w mediach społecznościowych, m.in. na popularnej grupie "Rowerem przez Pomorze Zachodnie" na Facebooku.

"Takie spotkania na długo zostają w pamięci. Cieszę się że mieszkam w tak pięknej okolicy" - napisał na Facebooku pan Waldemar pod opublikowanym przez siebie filmem.

"Ale piękny widok."

"Ale okaz, widać że jest u siebie."

"Chyba każdy marzy o takim spotkaniu."

"Dostojny! Aż się wierzyć nie chce, że w tych przetrzebionych lasach żyją takie piękne zwierzęta."

"Takie spotkania pozostaje w pamięci na całe życie."

- czytamy m.in. w komentarzach.

Żubry... nie tylko w "żabkach"

Film trafił również na oficjalny profil Pomorza Zachodniego, gdzie został opisany w dość oryginalny sposób, nawiązując do znanej reklamy. "Na Pomorzu Zachodnim żubra spotkasz nie tylko w żabkach" - czytamy na Facebooku.

Żubry to zwierzęta, które znajdują się pod ścisłą ochroną. I chociaż nie są aż tak znane jak te z Puszczy Białowieskiej, można je spotkać również w północno-zachodniej części Polski. Występują m.in. w rejonie Mirosławca. W województwie zachodniopomorskim żyje obecnie około 200 osobników.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Coraz więcej żubrów w Zachodniopomorskiem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki