PKP Intercity

i

Autor: Materiały prasowe PKP Intercity

Powstanie nowy dworzec PKP w Koszalinie. Stary zostanie wyburzony

2019-10-03 14:37

Dworzec PKP w Koszalinie nie będzie modernizowany. I co najdziwniejsze jest to bardzo dobra wiadomość dla miasta i podróżnych. Oznacza to bowiem, że zostanie on zbudowany od nowa. Taką informację podali dzisiaj na konferencji prasowej Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, koszaliński poseł PiS oraz Krzysztof Golubiewski, członek zarząd PKP SA.

Zgodnie z przedstawionym dzisiaj harmonogramem nowy obiekt ma zostać ukończony już w 2023 roku. Prace rozpocząć mają się z kolej za dwa lata, w roku 2021. Jak zapewniano na konferencji prasowej, pieniądze na ten cel są już zarezerwowane. Jest to 20 mln złotych.

Warto tu dodać, że obecny dworzec PKP w Koszalinie powstał jeszcze w latach 60. Został on wpisany na listę zabytków. To uniemożliwiało wyburzenie obiektu. Na konferencji Paweł Szefernaker poinformował, że został on wykreślony z rejestru zabytków. Umożliwi to więc powstanie nowego dworca.

Krzysztof Golubiewski podkreślał z kolei, ze PKP chce by nowy dworzec w Koszalinie tętnił życiem. Po uzgodnieniach z miastem mają powstać tam punkty usługowo-handlowe, informacja turystyczna, a być może take oddział biblioteki.