Panie z KGW z Rusowa mają wielki kłopot. Zaginął ich słomiany kogut.

i

Autor: Domin

Gdzie jest kogut?

Panie z KGW z Rusowa mają wielki kłopot. Zaginął ich słomiany kogut. Wszystko się działo w czasie spotkania z premierem

2023-07-17 13:49

Słomiany kogut ma niecały metr wysokości, charakterystyczny czerwony grzebień na głowie i kilkanaście barwnych piór na tułowiu. To właśnie ten słomiany drapieżnik, będący znakiem rozpoznawczym pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Rusowa zniknął podczas piątkowej (14 lipca) wizyty koła w Sianowie. Panie wybrały się do Sianowa na spotkanie z premierem.

Nie tak miało być! Panie zebrane w Kole Gospodyń Wiejskich z Rusowa w ostatni piątek pojechały do Sianowa. Ze sobą zabrały dumę i chlubę grupy, czyli własnoręcznie wykonanego, pięknego koguta ze słomy : - Pojechałyśmy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim - opowiada Sylwia Kręglewska, szefowa koła. Niestety, doszło do nieprzyjemnej sytuacji, bo jak opowiada pani Sylwia, kogut zniknął: - W pewnym, w oczekiwaniu na wspólne zdjęcie poprosiłyśmy ochroniarza, aby popilnował koguta. Niestety, ochroniarz przekazał go jakiejś kobiecie i tyle go widziałyśmy - opowiada.

Ostatni raz słomiany kogut, wykonany własnoręcznie przez jedną z członkiń koła widziany był w rękach blondynki, ubranej w czerwony sweterek. - Mam nadzieję, że po ukazaniu się informacji na portalach społecznościowych nasz kogut do nas wróci - dodaje Sylwia Kręglewska. trzymamy kciuki za to, by kogut szczęśliwie znów trafił pod właściwy adres. 

Gotujemy dla naszych obrońców. Gospodynie spod Białej Podlaskiej karmią żołnierzy strzegących granicy z Białorusią.