Strategiczna inwestycja w regionie. Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu

2021-04-19 9:38 Bogdan Stech
Strategiczna inwestycja w regionie. Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu
Autor: tworzymyreklame / pixabay Strategiczna inwestycja w regionie. Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu

Inwestycja połączy węzeł Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6 z oddanym do ruchu 3 lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Jest to ostatni brakujący element dla stworzenia docelowego układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu, tak aby DK11 nie przebiegała przez centrum miasta, co pozwoli na lepsze skomunikowanie portu.

Odbyło się właśnie posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, na którym została przyjęta dokumentacja obejmująca projekt budowlany dla odcinka DK11 rondo Janiska - węzeł Kołobrzeg Wschód. Zatwierdzenie dokumentacji umożliwi złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2022-2023.

Przygotowanie inwestycji obejmowało szereg spotkań z lokalną społecznością. Przyjęte rozwiązania są kompromisem, który godzi oczekiwania mieszańców Miasta Kołobrzeg mieszkających po wschodniej stronie drogi z wymaganiami określonymi w decyzji środowiskowej i koniecznością zapewnienia dojazdu dla mieszkańców Gminy Kołobrzeg (miejscowości Budzistowo).

Nocna makabra w Piastowie. Nie żyje 21-latka

Wiadukt w ciągu DK11 nad drogą do Budzistowa został maksymalnie obniżony z początkowo planowanej wysokości blisko 8 metrów do wysokości 6 metrów. Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o wysokości od 2 do 3,5 metrów w zależności od lokalizacji i o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE