Święto morsowania coraz bliżej! Miłośnicy lodowatych kąpieli spotkają się w Kołobrzegu

i

Autor: Shutterstock Święto morsowania coraz bliżej! Miłośnicy lodowatych kąpieli spotkają się w Kołobrzegu

Święto morsowania coraz bliżej! Miłośnicy lodowatych kąpieli spotkają się w Kołobrzegu

2021-12-13 12:06

Na to wydarzenie czekają miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie. Trwa wielkie odliczanie do X Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu, który jest prawdziwym świętem dla wszystkich, którzy lubią tę ekstremalną formę aktywnego wypoczynku. Na uczestników, poza wspólnym pluskaniem się w wodach Bałtyku, czekają wyjątkowe atrakcje.

X Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu odbędzie się w dniach 7-9 stycznia, na plaży centralnej przy molo. Kołobrzeg to miejsce niezwykłe. Dlatego niezwykłe muszą być również doznania z pierwszej morskiej kąpieli przy kołobrzeskim molo, które to piątkowego wieczora specjalnie dla miłośników morsowania, będzie mienić się wieloma barwami. To jednak nie koniec atrakcji. Na uczestników czeka również pokaz fireshow, pokaz laserowy, nie zabraknie też kąpieli przy blasku księżyca. Szczegóły znajdziecie poniżej.

X Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu - program i atrakcje

Święto morsów w Kołobrzegu to trzy dni wypełnione licznymi atrakcjami, które nie ograniczają się tylko do kąpieli w zimnej wodzie. Festiwalowi towarzyszą liczne ciekawe wydarzenia.

W piątek, 7 stycznia, poza orzeźwiającą kąpielą w lodowatej wodzie, na uczestników czekają liczne atrakcje, m.in. pokaz laserowy, fireshow. Nie zabraknie również wyjątkowej kąpieli przy blasku księżyca.

Kolejny dzień festiwalu, czyli sobotę, 8 stycznia, uczestnicy spędzą na sportowo. Dobrą zabawę zapewni kangoo jumping, pokaz rzeźbienia w lodzie, na plaży pojawi się figura morsa X ŚFM. Dzień zakończy się tradycyjnie IX/X Balem Morsów.

W niedzielę, 9 stycznia, uczestnicy wydarzenia spotkają się na paradzie oraz kąpieli głównej. Spotkaniom morsów będą towarzyszyły lokalne specjały, smaki morza i przede wszystkim dobre humory!

Rozwiąż QUIZ: FAKTY i MITY na temat morsowania! Nie znasz ich? Nie wchodź do wody! ZALICZYSZ TEN TEST?

X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu

i

Autor: mat. organizatora X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu

X Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu - jak się zarejestrować?

Do X Światowego Festiwalu Morsowania został już niespełna miesiąc, dlatego już teraz warto zarezerwować sobie czas od 7 do 9 stycznia 2022 r. Trwa również elektroniczna rejestracja uczestników wydarzenia. Dostępne są 3 rodzaje pakietów:

  • PAKIET I - na wszystko
  • PAKIET II - cały festiwal bez Balu Morsa
  • Pakiet III - tylko na niedzielną kąpiel główną

Rejestracja elektroniczna na X Światowy Festiwal Morsowania odbywa się na tutaj. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można również znaleźć na stronie www.morsowanie.kolobrzeg.pl i na profilu Kołobrzeskiego Klubu Morsów na Facebooku.

Czytaj też: Nietypowy, zimowy ślub w Mielnie! Powiedzą sobie "Tak" podczas kąpieli w lodowatej wodzie!

X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu

i

Autor: mat. organizatora X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu

Jak zacząć przygodę z morsowaniem? Dowiesz się z książki!

Wiele osób chciałoby zacząć przygodę z morsowaniem, jednak nie wiedzą jak się do tego zabrać. Dlatego dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę dotyczącą morsowania, Wydawnictwo HARDE przygotowało specjalny poradnik. „Morsowanie” odpowiada na wiele pytań: Jak stać się Morsem? Czy to pomaga zdrowiu? Jak zacząć? Posiada także informacje praktyczne: Jak przygotować organizm, Kiedy morsujemy, Jak przygotować miejsce do morsowania, morsowanie a ciąża, a nawet czy morsowanie jest dla dzieci?

Książkę "Morsowanie" można kupić tutaj.

Książka Morsowanie

i

Autor: mat. prasowe Książka "Morsowanie" Link: Kup książkę "Morsowanie"
X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu

i

Autor: mat. organizatora X Festiwal Morsowania w Kołobrzegu
Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Zdrowo, aktywnie, charytatywnie... pomaganie przez morsowanie