Szczecinek: Nie uwierzysz, co dyrektorka przedszkola zrobiła dziecku. Sąd nie miał dla niej litości

2021-10-04 19:20
 Dyr. przedszkola stanęła przed sądem w Szczecinku
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Dyr. przedszkola stanęła przed sądem w Szczecinku

Na rok w zawieszeniu na trzy lata została skazana Katarzyna H. (42 l.), dyrektorka i właścicielka jednego z niepublicznych przedszkoli w Barwicach (Zachodniopomorskie), która ukarała trzylatka, krępując mu ręce taśmą klejącą na oczach innych dzieci. Jej męża Jarosława H. sąd za składanie fałszywych zeznań skazał na trzy miesiące w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok zapadł na jednej rozprawie. Oboje oskarżeni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze.

Katarzyna H. ukarała 3-latka skrępowaniem mu rąk taśmą klejąca, naruszając jego nietykalność cielesną, w lipcu 2020 r. Maluch powiedział o wszystkim mamie, ale gdy ta chciała zobaczyć nagranie z przedszkolnego monitoringu, by przekonać się, cóż takiego złego zrobiło jej dziecko, że spotkała go taka kara, nagranie zniknęło. Oburzona zgłosiła sprawę na policję. Sprawą zajęła się prokuratura.

Śledczy zebrali wystarczające dowody, by dyrektorkę przedszkola oskarżyć o naruszenie nietykalności przedszkolaka, nakłonienie dwóch osób pracujących w przedszkolu do składania fałszywych zeznań, kiedy sprawą zainteresowała się policja, oraz złożenie przez siebie fałszywych zeznań. Dodatkowo ciążył na niej zarzut prowadzenia samochodu po pijanemu. Jej męża oskarżono o składanie fałszywych zeznań w sprawie swojego udziału w zaginięciu nagrania z monitoringu.

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Kaczyński to cynik zdolny do wyjścia z UE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE