Wałcz. Piwnica pełna niespodzianek. Policjanci znaleźli w niej kilo amfetaminy

2020-11-23 11:52 Bogdan Stech
Wałcz. Piwnica pełna niespodzianek. Policjanci znaleźli w niej kilo amfetaminy
Autor: materiały prasowe Wałcz. Piwnica pełna niespodzianek. Policjanci znaleźli w niej kilo amfetaminy

Kryminalni z Wałcza, zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Zarówno w mieszkaniu jak i w piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i prawie 400 gramów marihuany. Sąd w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustalenia policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, doprowadziły do zatrzymania 30- letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, podejrzanego o przestępczość narkotykową. Zaskoczony, z agresją zareagował na funkcjonariuszy. Podczas przeszukania zarówno mieszkania jak i piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i prawie 400 gramów marihuany. Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wałeckiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu, przychylił się do wniosku prokuratora, poprzedzonego wcześniej wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełniony czyn 30 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.