Ważna informacja dla maturzystów! Będą nowe kierunki studiów na Politechnice Koszalińskiej

i

Autor: Google Maps Ważna informacja dla maturzystów! Będą nowe kierunki studiów na Politechnice Koszalińskiej

Ważna informacja dla maturzystów! Będą nowe kierunki studiów na Politechnice Koszalińskiej

2021-01-28 7:56

Senat Politechniki Koszalińskiej przyjął w środę (27 stycznia) uchwałę o ustaleniu programu studiów i przyjęciu zasad rekrutacji na dwa nowe kierunki studiów: Sieci i instalacje budowlane oraz Bioanalityka chemiczna. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, oba kierunki w ofercie kształcenia Politechniki Koszalińskiej znajdą się już w roku akademickim 2021/2022.

Potrzebę uruchomienia studiów na nowych kierunkach sygnalizują zarówno przedsiębiorcy, jak i przyszli kandydaci na studia. Takie zapotrzebowanie sygnalizują także przedstawiciele szkół ponadpodstawowych. Według przyjętych założeń studia na obu kierunkach odbywać się będą na pierwszym poziomie kształcenia i będą trwać osiem semestrów. Absolwenci uzyskają tytuł inżyniera.

Kierunek Sieci i instalacje budowlane, związany z szeroko rozumianym budownictwem, będzie powiązany dydaktycznie i naukowo z Wydziałem Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji (proces kształcenia wspierać będą także pracownicy dydaktyczni z innych wydziałów). Studia na tym kierunku będą miały profil ogólnoakademicki. W planach jest uruchomienie kształcenia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia na tym kierunku przygotują absolwentów do podjęcia dalszej pracy naukowej, ale też do podjęcia starań o uzyskanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Strajk Kobiet w Warszawie

Kierunek Bioanalityka chemiczna będzie powiązany dydaktycznie z Wydziałem Mechanicznym z dużym wsparciem pracowników dydaktycznych Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji oraz innych jednostek uczelni. Studia na tym kierunku będą miały profil praktyczny, a kształcenie odbywać się będzie wyłącznie w trybie stacjonarnym. Studia przygotują absolwentów do realizacji własnych działań zawodowych, bądź do podjęcia pracy w sektorze prywatnym i publicznym, w zawodach związanych z szeroko pojętą analityką, inżynierią i technologią chemiczną.

Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy m.in. w laboratorium przemysłowym, w zakładach chemicznych, firmach zajmujących się produkcją i oceną jakości kosmetyków, w laboratoriach analityki chemicznej o różnym profilu działalności, przedsiębiorstwach zajmujących przetwórstwem i produkcją żywności, pracowniach projektowych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki