Koronawirus w zachodniopomorskim. Lista punktów szczepień w najbliższych dniach

2021-04-19 10:03 Bogdan Stech PAP

Dokładna lista punktów szczepień powszechnych w województwie zostanie określona po tym, jak sprawdzi je NFZ. Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mogli taką listę ogłosić – powiedział w piątek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, informuje PAP.

"Powstanie punktów (szczepień powszechnych – PAP) zależy od dwóch czynników. Pierwszy to dowóz szczepionek do Polski. Spodziewamy się, że będzie on bardzo widocznie zwiększony na początku maja" – powiedział w piątek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dodał, że to termin, w którym powinny zacząć działać punkty szczepień masowych – poza punktem pilotażowym w Koszalinie, który ma ruszyć w poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Jak wskazał, drugim czynnikiem, od którego zależy uruchomienie punktów jest ich sprawdzenie przez NFZ. Przypomniał, że za organizację punktów w ramach Narodowego Programu Szczepień odpowiedzialne są samorządy "ale finansowanie szczepień nadal pochodzi z budżetu państwa poprzez środki przekierowane z Narodowego Funduszu Zdrowia".

"We wszystkich powiatach naszego województwa, czyli w 18 powiatach i 13 miastach na prawach powiatu takie punkty powstaną, dokładna ich lista zostanie natomiast określona dopiero po tym, jak Narodowy Fundusz Zdrowia dokona sprawdzeń. Myślę, że w najbliższych dniach, w przyszłym tygodniu będziemy mogli taką listę ogłosić" – powiedział Bogucki cytowany przez PAP.

Dodał, że siatka punktów szczepień powszechnych będzie "w optymalny sposób" rozłożona w województwie, a jeśli będzie możliwość stworzenia dodatkowych punktów "to oczywiście będziemy chcieli współpracować z samorządowcami w tej kwestii".

Strzały i policyjny pościg na ulicach Koszalina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE