Zaklejali dzieciom usta taśmą, szarpali. Ruszył proces nauczycieli [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-02 13:19 bs/DOMIN

Ruszył proces dwójki nauczycieli ze Starych Bielic pod Koszalinem. Są oni oskarżeni o znęcanie się nad uczniami. Sędzia na prośbę oskarżonych wyłączył jawność procesu, pełnomocnicy Barbary W. i Marka K. argumentowali, że obecność mediów mogłaby zakłócać tok rozprawy i naruszać interes prywatny zarówno oskarżonych, jak i pokrzywdzonych dzieci.

Sprawa ujrzała światło dzienne na początku 2017 roku. Jedna z nauczycielek z szkole podstawowej w Starych Bielicach zakleiła usta ucznia taśmą klejącą. 

Jak się okazało w szkole od pewnego czasu dochodziło do znęcania się psychicznego nad dziećmi. Uczniów poniżano i wyzywano. 

Nauczyciele mieli też znęcać się fizycznie - popychając, szczypiąc czy szarpiąc dzieci. 

Oskarżonymi o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad uczniami szkoły podstawowej w Starych Bielicach są nauczyciele Barbara W. i Marek K. Oboje nie przyznali się do winy. Ona uczyła matematyki (prywatnie była żoną dyrektora szkoły), on uczył języka angielskiego.

Stwierdzili, że uczniowie byli niegrzeczni i "żeby porządek zajęć utrzymać, musieli zastosować tego rodzaju sposoby".

Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dyrektor placówki przed wyjściem sprawy na jaw wiedział o niedozwolonym postępowaniu, mimo to nie zareagował. Ostatecznie został odwołany ze swojej funkcji.