Zniszczył kapliczkę z Matką Boską. Będzie miał kłopoty z prawem... i sąsiadami

i

Autor: Google Street View, KPP Sławno Zniszczył kapliczkę z Matką Boską. Będzie miał kłopoty z prawem... i sąsiadami

Ile mu grozi?

Zniszczył kapliczkę z Matką Boską. Będzie miał kłopoty z prawem... i sąsiadami

Ten akt wandalizmu może przypłacić nie tylko zepsutymi relacjami z mieszkańcami wsi, w której mieszka, ale także kilkuletnim pobytem za kratkami. 36-latek odpowie za uszkodzenie kapliczki i figurki Matki Boskiej przy kościele w Noskowie (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna wpadł w ręce sławieńskich policjantów i usłyszał już zarzuty.

Do aktu wandalizmu doszło w połowie stycznia. Ktoś zniszczył kapliczkę z figurą Matki Boskiej, znajdującą się obok kościoła w Noskowie. Z kapliczki został wyrwany krzyż. Zerwano i połamano również koronę. Na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych, można było zauważyć, że wandal pozostawił również po sobie "pamiątkę" w postaci... butelki po piwie. Straty oszacowano na 2400 zł.

Zdarzenie mocno zbulwersowało mieszkańców wsi, którzy mówili nie tylko o wandalizmie, ale nawet profanacji. Sołtys Noskowa wyznaczył nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. Sprawę zgłoszono na policję.

- Natychmiast rozpoczęły się intensywne poszukiwania wandala - mówi st. asp. Kinga Warczak z komendy w Sławnie. - Praca kryminalnych ze sławieńskiej komendy w ostatnich dniach przyniosła efekty. Udało się zatrzymać sprawcę zniszczenia kapliczki.

Okazało się, że nie trzeba było daleko szukać. Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Noskowa.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia - dodaje st. asp. Kinga Warczak. - W trakcie przesłuchania przyznał się do zniszczenia kapliczki i figury.

Za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Dużo większą karą dla 36-latka mogą okazać się zepsute relacje z sąsiadami, którzy najprawdopodobniej długo nie zapomną i nie wybaczą mu profanacji świętej figurki.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Zniszczył kapliczkę z Matką Boską. Będzie miał kłopoty z prawem... i sąsiadami

i

Autor: KPP Sławno Zniszczył kapliczkę z Matką Boską. Będzie miał kłopoty z prawem... i sąsiadami
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora
Nasi Partnerzy polecają