Autobus potrącił i przygniótł kobietę. Musieli użyć poduszek pneumatycznych, żeby wyciągnąć poszkodowaną

i

Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w Krakowie

Autobus potrącił i przygniótł kobietę. Musieli użyć poduszek pneumatycznych, żeby wyciągnąć poszkodowaną

2022-10-18 9:40

W poniedziałek, 17 października na ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie, autobus na przejściu dla pieszych potrącił 20-letnią kobietą. Poszkodowana została następnie przygnieciona przez pojazd, aby ją uwolnić strażacy musieli użyć poduszek pneumatycznych. 20-latka z urazem miednicy trafiła do szpitala. Odniesione przez nią obrażenia nie zagrażają życiu. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Wypadek w Krakowie. Autobus potrącił i przygniótł kobietę

W poniedziałek, 17 października około godz. 8.00 na ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie autobus potrącił, a następnie przygniótł 20-letnią kobietę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu, gdy kierowca autobusu wykonywał manewr skrętu w lewo. Poszkodowana znajdowała się na przejściu dla pieszych. Po potrąceniu 20-latka została przygnieciona przez pojazd i nie była w stanie samodzielnie wydostać się spod maszyny. Strażacy uwolnili ją używając poduszek pneumatycznych. Kobieta doznała urazu miednicy i trafiła do szpitala. Na szczęście odniesione przez nią obrażenia nie zagrażają życiu.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia kobiety przez autobus

Na miejscu wypadku pracowali śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności potrącenia 20-letniej kobiety przez autobus. Kierowca został przebadany pod kątem trzeźwości, wynik tego badania był negatywny. Pobrana od niego próbka krwi będzie dodatkowo zbadana na obecność innych substancji odurzających. Mundurowi przeprowadzili również oględziny autobusu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji VII w Krakowie.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Tak się kończy łamanie przepisów. W dwa dni zarobiła 3800 zł mandatu! [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają