szczepienia

i

Autor: Pixabay.com

Chcesz szczepić innych przeciwko koronawirusowi? Collegium Medicum UJ pomaga zdobyć niezbędne uprawnienia

2021-03-31 10:12

Collegium Medicum UJ będzie współorganizatorem szkoleń dla farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych, uprawniających do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19 – poinformowało we wtorek biuro prasowe uczelni. W pierwszym dniu rejestracji zgłosiło się ponad 500 zainteresowanych.

Szkolenia w formie hybrydowej będą się składać z dwóch części: teoretycznej online, za którą odpowiada Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, i z praktycznej realizowanej przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego CM.

Zobacz: Psychiatryczka z Krakowa podaje PRZERAŻAJĄCE fakty na temat zdrowia psychicznego młodzieży w pandemii

Zaliczenie modułu teoretycznego odbywa się w formie testu i dopiero wynik pozytywny oznacza dopuszczenie do odbycia szkolenia praktycznego.

Czterogodzinne szkolenie praktyczne obejmuje naukę podania szczepionki w postaci iniekcji domięśniowej, a także działań w razie wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu zagrożenia życia pacjenta, następującego bezpośrednio po szczepieniu.

Zajęcia te będzie realizowane w równoległych grupach ćwiczeniowych w poniedziałki – 12, 19 i 26 kwietnia; w soboty – 10, 17 i 18 kwietnia i w niedziele – 11, 18 i 25 kwietnia w Krakowie w obiekcie Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum przy ul. Michałowskiego 12.

Zobacz: Dlaczego ceny nieruchomości w Krakowie ciągle rosną? Złe informacje dla kupujących

Biuro prasowe UJ podało, że w pierwszym dniu rejestracji na kursy zgłosiło się ponad 500 farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów, którzy chcą wesprzeć system ochrony zdrowia w powszechnych i masowych szczepieniach, odciążając lekarzy, pielęgniarki i ratowników walczących w pandemii o życie pacjentów.

Zapisy na bezpłatne szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19 prowadzą samorządy zawodowe, a dodatkowe informacje są dostępne pod następującymi linkami: fizjoterapeuci: https://kif.info.pl/szczepmy-przeciw-covid-19/; farmaceuci: https://www.nia.org.pl/2021/03/03/34975/ diagności laboratoryjni: https://kidl.org.pl/news/view?id=2092. 

Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że zamknięcie Polski z uwagi na pandemię COVID-19 jest konieczne?
Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE