Czwórka własnych dzieci to dla niego za mało! Policjant z Małopolski przyjął uchodźców pod swój dach

i

Autor: Małopolska Policja Mł. asp. Marcin Kumorowicz przyjął w swoim domu dwie ukraińskie rodziny. W sumie dach nad głową zapewnił trzem dorosłym kobietom i czwórce dzieci.

Czwórka własnych dzieci to dla niego za mało! Policjant z Małopolski przyjął uchodźców pod swój dach

2022-03-23 8:07

Choć ma czworo własnych dzieci, w swoim domu znalazł jeszcze miejsce dla dwóch ukraińskich rodzin, które uciekły do Polski przed rosyjską inwazją. Mł. asp. Marcin Kumorowicz z zakopiańskiej drogówki zapewnił dach nad głową siedmiorgu uchodźców z Ukrainy. Bezpieczne schronienie u policjanta z Małopolski znalazły trzy dorosłe kobiety oraz czwórka dzieci.

Czwórka własnych dzieci to dla niego za mało! Policjant z Małopolski przyjął uchodźców pod swój dach

Wspaniały gest policjanta z MałopolskiMł. asp. Marcin Kumorowicz, który od 15 lat pełnił służbę w zakopiańskiej drogówce przyjął w swoim domu dwie rodziny z Ukrainy, które uciekły do Polski przed rosyjską inwazjąFunkcjonariusz ma czwórkę własnym dzieci, ale mimo tego nie wahał się ani chwili, gdy zaszła potrzeba udzielenia pomocy ludziom dotkniętym wojną. Po konsultacji z żoną, przy wsparciu znajomych policjant wyposażył wolne pomieszczenia swojego domu w meble i inne niezbędne sprzęty, dzięki czemu bezpieczne schronienie w Kościelisku mogły otrzymać trzy dorosłe kobiety oraz czwórka dzieci z Ukrainy.

Obie rodziny przyjechały z miejscowości Chmielnicki koło Winnicy na Ukrainie. W ojczyźnie zostawiły mężów, którzy walczą o wolność swojego kraju. 

PRZECZYTAJ: Pijany jak bela 38-latek chciał "dogadać się" z policją. Wolność wycenił na niezłą sumkę

Goście z Ukrainy coraz lepiej adaptują się w nowym otoczeniu. Jedna z Ukrainek znalazła już pracę, a jedno z dzieci chodzi do szkoły w Zakopanem. Pozostałe nawiązuje przyjaźnie z dziećmi mieszkającymi w sąsiedztwie. 

Wspaniały gest mł. asp. Marcina Kumorowicza to nie jedyna pomoc policjantów z powiatu tatrzańskiego dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze udzielają im wsparcia podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale też po służbie. Wówczas angażują się w zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców czy organizują dla nich transport.

ZOBACZ: Ks. Tomasz Niedziela przegrał walkę z chorobą. Zmarł w wieku 35 lat

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Remontują były dom dziecka dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE