Demolka w centrum Krakowa. 20-letni wandal zniszczył wiaty przystankowe

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie 20-letni wandal został zatrzymany dzięki czujności pracownika MPK Kraków.

Demolka w centrum Krakowa. 20-letni wandal zniszczył wiaty przystankowe

2021-12-02 14:32

Trzy wiaty na ulicy Lubicz padły ofiarą wandala. 20-letni mężczyzna dokonał prawdziwej demolki, wybijając szyby w przystankach znajdujących się w ścisłym centrum Krakowa. Mężczyzna został już zatrzymany przez policję. W jego ujęciu pomógł pracownik pogotowia trasowego MPK. Obecnie nie wiadomo jeszcze, z jakiego powodu 20-latek wyładował swoją agresję na wiatach.

Wandal zdemolował przystanki autobusowe w centrum Krakowa

W nocy ze środy na czwartek (1/2 grudnia) trzy wiaty przystankowe na ulicy Lubicz w Krakowie zostały zniszczone przez wandala. Sprawca urządził sobie demolkę w centrum miasta i powybijał szyby osłaniające podróżnych przed wiatrem i chłodem. Chuligan nie pozostanie jednak bezkarny, ponieważ już został złapany. W jego ujęciu pomógł pracownik pogotowia trasowego MPK, który zauważył sprawcę i wskazał go mundurowym. Jak przekazał nam mł. asp. Piotr Szpiech, rzecznik KMP Kraków, zatrzymany to 20-letni mężczyzna. W najbliższym czasie mają mu zostać przedstawione zarzuty. Obecnie nie wiadomo jeszcze, co było powodem napadu agresji u młodego mężczyzny i zdemolowania przez niego wiat przystankowych. Poniżej zdjęcia zniszczonych przystanków na ul. Lubicz w Krakowie.

PRZECZYTAJ: Napad na bank w Krakowie! Zamaskowany mężczyzna sterroryzował pracowników

ZOBACZ: Kraków: Makabra na Mogilskiej. To 38-latek zginął na torowisku. Motorniczy nie zauważył potrącenia?

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Makabra na ul. Mogilskiej w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE