Koronawirus w Polsce. Msze święte nawet co PÓŁ GODZINY. Hajs z tacki ponad dobro wiernych

i

Autor: archiwum se.pl

Koronawirus w Polsce. Msze święte nawet co PÓŁ GODZINY. "Hajs z tacki ponad dobro wiernych"

2020-03-15 0:59

Koronawirus w Polsce. W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych, w tym religijnych powyżej 50 osób. Konferencja Episkopatu Polski zachęciła wiernych do uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem środków masowego przekazu - radia, telewizji i internetu. Tymczasem są kościoły, w których zwiększono liczbę nabożeństw zamiast je odwołać.

W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Do sobotniego wieczoru w całym kraju odnotowano już 104 potwierdzone przypadki zakażenia, a trzy osoby zmarły. Największa liczba zarażonych przebywa w szpitalach w województwie mazowieckim (19), lubelskim (15), dolnośląskim (13), śląskim (12) i łódzkim (12).

W całej Polsce trwa akcja "Zostań w domu", tymczasem część kościołów zachęca wiernych do przychodzenia na msze święte i organizuje częstsze nabożeństwa.

- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, podczas każdej Mszy Świętej wewnątrz kościoła może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Odwołane zostają nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej i wszystkie stałe nabożeństwa w tygodniu, spotkania grup modlitewnych i formacyjnych, odwołane zostają rekolekcje szkolne i parafialne - napisano na stronie internetowej Kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Dodano też, że ze względu na ograniczenie do 50 osób w kościele, umożliwiamy uczestnictwo chętnym osobom poprzez zwiększenie ilości Mszy Świętych. Te będą się odbywać w godzinach 7 - 13:30 co pół godziny, będą też trzy nabożeństwa w godzinach popołudniowych.

To oznacza, że w ciągu kilku godzin przez kościół może przewinąć się nawet 850 osób. Decyzja o zwiększeniu liczby mszy świętych wzbudziła wśród internautów ogromne oburzenie.

Czy to prawda? W czasie takiego zagrożenia rozumu nie mają... A za dwa trzy dni będą przypadki zarażeń w Olkuszu.

Hajs z tacki ponad dobro wiernych

Zamknąć wszystkie kościoły!!! Boga się ma w sercu a nie na tacy...

A Wy co sądzicie o decyzji duchownych z Olkusza? Czekamy na Wasze komentarze na Facebooku!

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE