Koronawirus: Mutacja z Wielkiej Brytanii już w Polsce! Wykryto ją u pacjenta z Małopolski

2021-01-21 9:50 km
Mutacja z Wielkiej Brytanii już w Polsce? Koronawirus B.1.1.7 wykryty u pacjenta
Autor: archiwum portalu se.pl Mutacja z Wielkiej Brytanii już w Polsce? Koronawirus B.1.1.7 wykryty u pacjenta / Zdjęcie poglądowe

Koronawirus w Polsce - mutacja z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej jest już w naszym kraju. Nic dziwnego, że niesie ze sobą spore obawy, gdyż na Wyspach wywołała ogromne zamieszanie. O wykryciu brytyjskiego szczepu koronawirua B.1.1.7 u chorego z województwa Małopolskiego poinformowało na Twitterze laboratorium genXone. Więcej na se.pl poniżej.

Koronawirus. Mutacja z Wielkiej Brytanii już w Polsce!

Mutacja koronawirusa, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii spowodowała niemały chaos na Wyspach. Rozprzestrzenia się bardzo szybko, co znajduje odzwierciedlenie w oficjalnych statystykach. Na początku stycznia Brytyjczycy notowali ponad 60 tysięcy przypadków koronawirusa na dobę. Nic więc dziwnego, że w innych krajach sporo mówi się o poważnym zagrożeniu. Niestety - w środę (20.01.2021) laboratorium genXone poinformowało o zidentyfikowaniu brytyjskiego szczepu B.1.1.7 w Polsce.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Znowu potężny wzrost zgonów! Fatalne informacje. Oto nowe dane [RAPORT, 20.01.2021]

Mutacja z Wielkiej Brytanii w Polsce. Ministerstwo Zdrowia komentuje

Obecność tzw. brytyjskiej mutacji wirusa w Polsce została zgłoszona do międzynarodowego systemu raportowania sekwencji wirusa (GISAID) - przekazał PAP w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik poinformował, że w przyszłym tygodniu rusza ogólnopolskie badanie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pyrcia, które określi skalę obecności brytyjskiej mutacji w Polsce oraz możliwe konsekwencje zdrowotne.

Koronawirus. Mutacja z Wielkiej Brytanii - to warto wiedzieć

Na ten moment nie wiadomo, jak czuje się pacjent z województwa małopolskiego, u którego zidentyfikowano groźny szczep koronawirusa. Do tej pory mutacja z Wielkiej Brytanii pojawiła się w ponad 60 krajach. Eksperci szacują, że rozprzestrzenia się dwa razy szybciej niż ta, z którą mierzymy się od wiosny 2020 roku. 

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1 450 747/34 141 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - stan na 20.01.2021, godzina 10:00.

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć