Kraków. 22-latka WPADŁA! Narkotyki w zamrażarce! "Naraziła Skarb Państwa na 50 tysięcy"

2021-02-22 17:49 mgorecki PAP
Bełchatów: Pijany 22-latek próbował uciekać przed policją. Co miał na sumieniu?
Autor: Policja 21-latek z łatwością okradł kolejną seniorkę. Wpadł, gdy się kompletnie tego nie spodziwał!

Wpadła 22-letnia krakowianka, która w mieszkaniu trzymała ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, 8,5 kg krajanki tytoniowej i narkotyki schowane w zamrażarce. Młoda kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnej jednostki.

22-letniej krakowiance grozi teraz do 3 lat w więzieniu. W jej mieszkaniu policja znalazła m.in. ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, 8,5 kg krajanki tytoniowej oraz narkotyki schowane w zamrażarce. Kobieta naraziła skarb państwa na stratę ponad 50 tys. zł.

Według policyjnych informacji operacyjnych, w jednym z mieszkań na krakowskich Wzgórzach Krzesławickich miały być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że pod tym adresem mieszka 22-letnia kobieta.

W poniedziałek (22.02) rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń zdradził, że początkowo kobieta nie przyznawała się do posiadania nielegalnego towaru. W trakcie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze odkryli, że oprócz wyrobów tytoniowych znajdują się tam także przechowywane m.in. w lodówce i zamrażarce narkotyki. Papierosy bez polskich znaków akcyzowanych znalezione zostały także w należącym do kobiety pojeździe.

- W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, osiem i pół kilograma krajanki tytoniowej, ponad 31 gramów mefedronu i ponad 53 gramy amfetaminy - przekazał Gleń.

Młoda kobieta została zatrzymana i przewieziona do jednostki policyjnej. - Usłyszała zarzuty przestępstwa karno-skarbowego oraz posiadania substancji psychotropowych. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności - wskazał rzecznik policji. Doprecyzował, że jej przestępcza działalność naraziła Skarb Państwa na straty sięgające ponad 50 tys. zł