Kraków: Agresywny rowerzysta potrącił i pobił pieszego

2017-06-26 13:07
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pexels / pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali 42-letniego rowerzystę. Mężczyzna potrącił i pobił przechodnia. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło kila dni temu w godzinach popołudniowych przy ulicy Wielickiej. 61-latek został potrącony przez rowerzystę. Między mężczyznami doszło do wymiany zdań. Rowerzysta zsiadł z roweru, pobił przechodnia, a następnie ponownie wsiadł na jednoślad i odjechał.

Pokrzywdzony o własnych siłach podniósł się z ziemi i zaczął wzywać pomocy. Powiadomił również policję. Kiedy sprawca usłyszał wołanie o pomoc, zawrócił w stronę 61-latka i ponownie go uderzył. Potem próbował się ukryć w zaroślach, jednak pobity mężczyzna pobiegł za nim i dokonał tzw. obywatelskiego ujęcia.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie. Ustalili tożsamość rowerzysty. To 42-letni mieszkaniec Krakowa, który poszukiwany był do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za zaatakowanie pieszego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

>>> Śledzili 21-latka w autobusie. Potem pobili go i okradli

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE