Kraków. Śledzili 21-latka w autobusie. Potem pobili go i okradli

2017-06-20 12:54
Zdjęcie poglądowe
Autor: Transportphoto / pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dwaj mężczyźni najpierw śledzili 21-latka, a potem pobili go i okradli. Dzięki pomocy świadka zajścia sprawcy szybko wpadli w ręce policji.

21-letni pasażer autobusu wysiadł na przystanku przy ul. Szwedzkiej w Krakowie. Zorientował się, że podczas jazdy był obserwowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy wysiedli za nim. Nagle podbiegli do niego i zaczęli go bić. Chłopak próbował się bronić, ale bezskutecznie. Jeden z atakujących wyciągnął z jego kieszeni telefon.

Na szczęście obok miejsca zdarzenia przejeżdżał akurat rowerzysta. Poszkodowany zaczął krzyczeć prosząc o udzielenie pomocy. Rowerzysta zadzwonił na policję,  czym spłoszył agresorów. Pobity chłopak zdążył chwycić jednego z nich i przytrzymać go do czasu przyjazdu patrolu policji.

Rowerzysta ruszył za drugim z napastników. Zauważył go w jednym z osiedlowych sklepów i poinformował o tym funkcjonariuszy. Policjanci z V Komisariatu Policji zatrzymali obu sprawców rozboju. To dwaj bracia w wieku 35 i 40 lat. Obaj byli już karani.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Skradziony telefon został przekazany właścicielowi.

>>> Brutalny napad w Prokocimiu. Jeden ze sprawców nadal poszukiwany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE