Brutalny napad w Prokocimiu. Jeden ze sprawców nadal poszukiwany

2017-06-19 12:46
Zdjęcie poglądowe
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w krakowskim Prokocimiu. 59-letni mężczyzna został napadnięty na przystanku autobusowym.

Do stojącego na przystanku 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał wydania wszystkich cennych przedmiotów, w szczególności gotówki, po czym wyrwał poszkodowanemu portfel. Drugi ze sprawców przytrzymywał 59-latka aby uniemożliwić mu opór i ucieczkę. Następnie złodziej dotkliwie pobił zaatakowanego mężczyznę.

Po kradzieży i pobiciu sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali głównego sprawcę przestępstwa - to znany policji 37-mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna niedawno opuścił więzienie. Odbywał karę za kradzieże i rozboje. Decyzją sądu został aresztowany i ponownie trafił za kratki. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności, przy czym kara ta może być zwiększona z uwagi na recydywę.

Nadal trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

Czytaj też: Rozbój w centrum Krakowa: 24-latek napadł na kobietę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE