Rafał Komarewicz

i

Autor: Artur Barbarowski/East News

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Rafał Komarewicz powalczy o fotel prezydenta Krakowa. Polityk zarejestrował swój komitet wyborczy

2024-02-13 9:10

Poseł Klubu Parlamentarnego Polska 2050-Trzecia Droga Rafał Komarewicz, po uzgodnieniach z liderem partii Szymonem Hołownią, zgłosił swój komitet wyborczy w PKW i wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Komarewicz zajął tym samym miejsca Ireneusza Rasia, którego wskazywano jako krakowskiego kandydata na prezydenta od Hołowni i Kosiniaka-Kamysza.

Wybory 2024. Rafał Komarewicz oficjalnym kandydatem na prezydenta Krakowa

Rafał Komarewicz w poniedziałek, 12 lutego przekazał oficjalną informację o włączeniu się w wyścig o fotel prezydenta Krakowa. Zarejestrował także swój komitet wyborczy. Decyzję o starcie w wyborach tłumaczy tym, że wielu wyborców dopytywało o tę kandydaturę i oczekiwało jej. Jego zdaniem wyborcom podoba się zmiana, jakiej w stylu uprawiania polityki dokonał Szymon Hołownia.

— Powalczę o fotel prezydenta Krakowa. Po uzgodnieniach z Szymonem Hołownią postanowiliśmy zarejestrować Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Komarewicza — Kraków Trzecia Droga — powiedział polityk. — Mamy dużo wyborców w Krakowie. Nie chcemy ich zawieść. To był ostatni moment na decyzję o rejestracji komitetu. Trzeba powiedzieć wyborcom: Wchodzimy do gry — dodał Rafał Komarewicz.

QUIZ. Co wiesz o kobietach dygnitarzy PRL? Jak dobrze znasz Stasię Gierek i inne

Pytanie 1 z 12
Co zarzucano Stanisławie Gierek, żonie Edwarda Gierka?

Wybory prezydenckie w Krakowie. Rafał Komarewicz liczy na poparcie PSL

Rafał Komarewicz nie ukrywa, że liczy na poparcie kolegów i partnerów z PSL, którzy, póki co nie ustosunkowali się do decyzji Polski 2050. Komitet wyborczy polityka na swojej liście do rady miasta wystawi m.in. osoby, które — jak powiedział poseł — mają już swoich wyborców i uzyskały dobre wyniki w wyborach do parlamentu czy rad dzielnic. Wśród potencjalnych kandydatów na radnych wymienił m.in. Karolinę Górnisiewicz, Patrycję Durską, Marcina Kłosa, Jarosława Suskiego. Jeżeli chodzi o Trzecią Drogę, to gotowość do kandydowania na prezydenta Krakowa wyraził wcześniej wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś (partia Centrum dla Polski) z klubu PSL-Trzecia Droga.

Wybory samorządowe 2024. Ośmiu kandydatów na prezydenta Krakowa

W Krakowie walkę o fotel prezydenta zapowiedzieli: Aleksander Miszalski (PO), Konrad Berkowicz (Konfederacja) i bezpartyjni: wokalista Marcin Bzyk-Bąk, Łukasz Gibała, wiceprezydent miasta Andrzej Kulig, aktywista Mateusz Jaśko i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur. Urzędujący od 2002 r. Jacek Majchrowski nie będzie się ubiegał o reelekcję. Zmiana warty na stanowisku zwiastuje duże emocje przedwyborcze w Krakowie. Pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia.

Mateusz Jaśko oficjalnym kandydatem na prezydenta Krakowa. To znalazło się w jego programie:

Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa wywiad
Źródło: Rafał Komarewicz powalczy o fotel prezydenta Krakowa. Polityk zarejestrował swój komitet wyborczy
Nasi Partnerzy polecają