Uczestników sprzątania Dłubni było wielu

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Uczestników sprzątania Dłubni było wielu

Kraków: Rzeka Dłubnia wyczyszczona! [AUDIO]

2019-03-24 11:00

Kilkaset metrów rzeki wysprzątane niemalże na błysk. Wczoraj odbyło się kolejne, piąte już, sprzątanie rzeki Dłubni w Nowej Hucie.

Uzbrojeni w worki i kalosze ruszyli na sprzątanie. W minioną sobotę odbyło się piąte już Sprzątanie rzeki Dłubni w Nowej Hucie. Kilkudziesięciu wolontariuszy, miejskich radnych oraz urzędników z małopolskiego urzędu marszałkowskiego brodziło w Dłubni żeby ją wyczyścić z nieczystości, a jak mówi jeden z organizatorów sprzątania, Marcin Pawlik, nieczystości w Dłubni jest niestety sporo.

 - Część osób jest przygotowanych na to aby wejść do wody i faktycznie powyciągać to, co tam znajdziemy, a znaleźć możemy przeróżne rzeczy: Opony, różne puszki, plastiki. Ale po to jesteśmy aby było tego coraz mniej - mówi.

Ekipa sprzątająca wyruszyła spod Domu Wędkarza przy Zalewie Nowohuckim, wysprzątała kilkaset metrów Dłubni i wróciła w to samo miejsce na obiad. Pogoda, jak podkreślali organizatorzy, bardzo dopisała. Mają nadzieję, że podobnie będzie na jesień, kiedy to odbędzie się kolejna edycja tej imprezy.

Posłuchaj naszego materiału:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany