Kraków wyróżniony! Stolica Małopolski jednym z najatrakcyjniejszych miast na świecie

2021-01-12 12:45 ON
kościół Mariacki, Kraków, rynek krakowski
Autor: East News

W najnowszym zestawieniu najlepszych do życia i odwiedzania miast World’s Best Cities autorstwa firmy konsultingowej Resonance Consultancy znalazły się dwa polskie miasta. Warszawa zajęła 71. miejsce, a Kraków ostatnie – 100. miejsce.

Kraków doceniony został za równość dochodową oraz za atrakcje turystyczne. „Przystępna cenowo starożytna perełka Europy Wschodniej, którą z łatwością przespacerujesz”, piszą o Krakowie autorzy raportu.

Czytaj też: Potężny bunt górali! Otworzą hotele i restauracje pomimo rządowych obostrzeń?!

„Historyczne serce Europy Wschodniej coraz głośniej bije w Krakowie, dawnej stolicy Polski i najstarszym mieście uniwersyteckim kraju. Wystarczy przejść się na spacer, który rozpoczyna się w historycznym centrum Krakowa, na Rynku Głównym. Dalej Wawel i zamek; papież Jan Paweł II nie przesadził, nazywając Wawel „sanktuarium historii Polski, do którego nie można wejść bez podziwu i dreszczy w środku” - możemy przeczytać w raporcie.

Czytaj też: Kultowy lokal w Krakowie zawiesza działalność! “Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy ze strony państwa”

Stolica Małopolski zdobyła imponujące 17. miejsce pod względem równości dochodowej; dobrze ma się także bezpieczeństwo, co sprzyja życiu nocnemu (na 35. miejscu pod tym względem), które wyraźnie podkreślili autorzy raportu.

Krakowskie morsy