Kultowy lokal w Krakowie zawiesza działalność! “Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy ze strony państwa”

2021-01-12 11:53 ON
restauracja
Autor: pixabay

Gospoda KOKO, mieszcząca się przy ulicy Gołębiej, zawiesza swoją działalność. Właściciele poinformowali o tej decyzji za pośrednictwem Facebooka wieczorem 11 stycznia. Zakomunikowali, że nie otrzymali żadnej pomocy ze strony państwa.

Gospodarze KOKO napisali na Facebooku, że od wtorku, 12 stycznia, lokal tymczasowo zawiesza swoją działalność. Właściciele podali, że przy rosnących kosztach prądu, gazu, wody oraz innych niezbędnych środków, nie są w stanie utrzymać się ze sprzedaży kilkunastu obiadów serwowanych w systemie "na wynos". Ponadto zakomunikowali, iż pomimo rządowych zapewnień nie otrzymali żadnej pomocy ze strony państwa.

Czytaj też: Potężny bunt górali! Otworzą hotele i restauracje pomimo rządowych obostrzeń?!

Właściciele Gospody KOKO informują, że nieustanne przesuwanie terminu ponownego otwarcia gastronomii nie pozwala im prowadzić działalności w obecnej formie. Centrum Krakowa w dobie pandemii nazywają “martwym skansenem”. “Brakuje nam studentów, turystów, osób pracujących w sąsiedztwie, którzy wykonują teraz pracę zdalną” - piszą.

Czytaj też: Nowa Biała: Tak zginęli Bartek, Bartek i Arek. Przyjaciele umarli razem [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

“Przepraszamy wszystkich, którzy towarzyszyli nam wiernie przez ostatnie miesiące, zapewniamy, że nie oddamy naszego "KOKO" żadnej korporacji i obcemu kapitałowi, że wrócimy, może nawet za kilka dni, gdy okaże się, że obiecywana przez władze pomoc nie będzie tylko kłamliwym bełkotem. Postaramy się także być do Państwa dyspozycji chociażby w weekendy. Prosimy - nie zapominajcie o nas i zrozumcie naszą decyzję, którą podjęliśmy z bólem serca” - kończą właściciele Gospody KOKO.

Krakowskie morsy