Likwidacja sklepów w Krakowie. Czy popularne marki znikną w związku z epidemią koronawirusa?

i

Autor: Łukasz Gągulski

Likwidacja sklepów w Krakowie. Czy popularne marki znikną w związku z epidemią koronawirusa?

2020-05-06 19:36

Wiele sklepów i restauracji boryka się z kłopotami w związku z kryzysem związanym z epidemią koronawirusa w Polsce. W Krakowie upadło już kilkanaście lokali w ścisłym centrum miasta, a likwidację kolejnych placówek zapowiadają znane marki. Które sklepy mogą zniknąć ze stolicy Małopolski?

Od poniedziałku, 4 maja galerie handlowe w Krakowie zostały ponownie otwarte. Do poprzednich godzin pracy wróciła między innymi Galeria Krakowska, CH Serenada, Galeria Bronowice i CH Factory Kraków. Nie wszystkie sklepy są jednak czynne. 

Likwidacja księgarni Mole-Mole

Sieć księgarni Mole-Mole, należąca do grupy Empik nie przetrwała czasu epidemii koronawirusa. To oznacza, że znikną wszystkie placówki w Polsce.

- Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy - tak reklamowały się jeszcze niedawno księgarnie. 

W Krakowie zamknięte zostaną punkty w Centrum Handlowym M1 przy Al. Pokoju, w Galerii Bronowice, Galerii Kazimierz, Galerii Krakowskiej oraz w CH Futura Park w podkrakowskiej Modlniczce.

Empik odstąpił od umów najmu w 40 lokalizacjach

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostały otwarte 4 maja.

Sieć nie sprecyzowała jednak, o jakie centra handlowe chodzi. Nie wiadomo też, czy zostaną zamknięte salony Empiku w Krakowie. W tej sprawie próbowaliśmy skontaktować się z biurem prasowym, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze zapytanie. 

Jak informuje sieć w komunikacie - Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną.

Likwidacja sklepów LPP - House, Reserved

Podobne działania zaplanowała także spółka LPP - właściciel sklepów Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Zarząd podjął decyzję o odstąpieniu od części umów dotyczących najmu 29,5% powierzchni w centrach handlowych w Polsce. 

- Decyzja podyktowana jest troską o interes firmy w obliczu skutków pandemii COVID-19, prognozowanych dla handlu. Jednocześnie firma wyraża gotowość do podjęcia z galeriami handlowymi rozmów na temat nowych umów, zawierających warunki adekwatne do nowych okoliczności - poinformowano w komunikacie. 

Na razie nie wiadomo, czy zlikwidowane zostaną sklepy z rodziny LPP w Krakowie. 

Super Raport 6 V (goście: Kosiniak-Kamysz, Giertych)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki