Makabryczny wypadek w Krakowie. Kobieta zmiażdżona przez auto: "Spieszyła się na autobus"

2019-12-14 16:00 CA

Makabryczny wypadek przy ulicy Kobierzyńskiej na południu Krakowa. Samochód osobowy potrącił tam kobietę, która wbiegła na jezdnię. Według informacji policji, spieszyła się ona na autobus komunikacji miejskiej. 

Aktualizacja, godz. 15:55

Jak poinformował nas Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wypadek wydarzył się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Początkowo policja podała błędne informacje mówiące o tym, że wypadek miał miejsce poza przejściem, dlatego należy je sprostować. 

Śmiertelny wypadek na ul. Kobierzyńskiej w Krakowie

Do zdarzenia doszło około godziny 12:45 w pobliżu skrzyżowania ulicy Kobierzyńskiej z Zachodnią. Jak ustalił reporter ESKA Kraków, starsza kobieta przechodziła przez jezdnię na przejściu dla pieszych. 

- Została potrącona przez samochód osobowy. Ruch w obu kierunkach jest wstrzymany, na miejscu prowadzone są czynności z udziałem policji i prokuratora - poinformował nas Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. 

Najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek. Kobieta spieszyła się na autobus - przekazał sierż. szt. Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie w rozmowie z LoveKraków. 

Policja kieruje na objazdy m.in. przez ulicę Grota-Roweckiego. 

Zdjęcia opublikowaliśmy dzięki uprzejmości KMRT.