Małopolska: Sylwester w górach? Hotele będą ponad dwa razy droższe niż w ciągu roku!

i

Autor: Wikipedia CC/ Mgiganteus Małopolska: Sylwester w górach? Hotele będą ponad dwa razy droższe niż w ciągu roku!

Małopolska: Sylwester w górach? Hotele będą ponad dwa razy droższe niż w ciągu roku!

2018-11-28 13:15

Część Polaków woli uciec od świątecznej gorączki i spędzić ostatni dzień w roku poza domem. Najpopularniejszy kierunek? Zakopane. Jakich cen w hotelach mogą spodziewać się podróżni, którzy planują sylwestrowy wypad?

Zakopane nieprzerwanie od lat wygrywa w rankingach popularności w okresie świątecznym. Ceny idą automatycznie w górę, a hotelarze zacierają ręce. Jak pokazuje analiza KAYAK.pl, w Zakopanem za nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym Polacy zapłacą średnio 621 zł - ponad dwa razy więcej, niż wynosi średnia cena w ciągu roku (300 zł/noc). Podobnie w ubiegłoroczne Święta - było drożej niż na co dzień, średnio za nocleg  500 zł w pokoju dwuosobowym. W porównaniu do zeszłego roku ceny noclegów w stolicy Tatr wzrosły więc o 24%.

Zobacz też: Rośnie liczba wypadków spowodowanych przez obcokrajowców. Jak jest w Małopolsce?

Wyższych niż zwykle kosztów mogą spodziewać się także podróżni odwiedzający Szklarską Porębę - drugi najdroższy kurort spośród ulubionych miejsc Polaków. Ucieczka przed świąteczną gorączką to koszt rzędu 610 zł za noc w pokoju dwuosobowym. W ciągu roku za ten sam standard podróżni płacili średnio 269 zł - ceny w święta wzrosną o 227%. Trzeci najdroższy kierunek noworocznych podróży to Karpacz ze średnimi cenami noclegów na poziomie 583 zł na noc.

Miasta o najwyższych cenach noclegu w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Miasto

Średnia cena noclegu w okresie świątecznym

Średnia cena noclegu w całym 2018

% ceny w okresie świątecznym vs. w ciągu roku

Zakopane

621 zł

300 zł

207%

Szklarska Poręba

610 zł

269 zł

227%

Karpacz

583 zł

279 zł

209%

Kołobrzeg

436 zł

459 zł

95%

Toruń

381 zł

234 zł

163%

 

Sylwester 2018. A może nad morze?

- Warto rozważyć także mniej oczywiste kierunki i wybrać się np. nad morze. Analiza wyszukiwań hoteli nad polskim morzem pokazuje, że ceny w najpopularniejszych kurortach jak Kołobrzeg, Sopot czy Gdańsk, są nawet o kilka procent niższe w okresie noworocznym niż zwykle”  - komentuje rzecznik prasowy KAYAK.pl Aleksandra Pietraszek.

Zobacz też: Kraków: Ogłoszono I stopień zagrożenia terrorystycznego! Alarm potrwa do połowy grudnia

Zobacz TO WIDEO:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE