Matura próbna 2021 - czy przecieki w internecie są wiarygodne?

i

Autor: Nguyen Dang Hoang Nhu / Unsplash Matura próbna 2021. Przecieki w internecie są kuszące dla maturzystów, ale czy są wiarygodne?

Matura próbna 2021. Przecieki matury z polskiego i matematyki pojawiają się w internecie. To będzie w arkuszach?

2021-03-02 22:39

Matura próbna 2021 rozpocznie się 3 marca. W internecie już na kilka dni przed egzaminem pojawiają się informacje o rzekomych przeciekach z matury próbnej: przykładowe tematy z polskiego, czy zadania z matematyki. Niektórzy uczniowie zastanawiają się, czy już wiadomo, co będzie na maturze. Informacje o przeciekach pojawiają się przy okazji każdej matury, ale czy są wiarygodne? Sprawdź, czy należy w nie wierzyć.

Matura próbna 2021 rozpocznie się 3 marca. Wielu maturzystów traktuje ten egzamin bardzo poważnie. To dla nich bardzo ważny sprawdzian ich wiedzy. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Choć matura próbna służy tylko sprawdzeniu swojej wiedzy przed zasadniczą maturą, wielu uczniów i tak chce zrobić wszystko, by wypaść na niej jak najlepiej. Maturzyści już na wiele miesięcy przed maturą powtarzają materiał, rozwiązują zadania maturalne, czytają lektury i podręczniki. Niektórzy maturzyści przed maturą próbną szukają nawet w internecie informacji o przeciekach. W sieci nie brakuje plotek na temat tego, jakie tematy pojawią się na rozprawce na maturze z polskiego, albo jakich lektur będzie dotyczyło wypracowanie. W mediach społecznościowych niektórzy publikują nawet informacje na temat zadań na maturze z matematyki, czy z angielskiego. Czy w takie przecieki można wierzyć?

Przeczytaj także: Matura próbna 2021. Co można wnieść na maturę? Czy woda, telefon i jedzenie są dozwolone?

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Matura próbna 2021. Przecieki w internecie - czy można im wierzyć?

Temat przecieków maturalnych powraca co roku przed maturami. W internecie pojawia się wiele informacji, które rzekomo mają świadczyć o tym, że wypłynęły zadania maturalne. Jak się jednak później okazuje, przecieki maturalne nie mają nic wspólnego z prawdą. Maturzyści powinni wykorzystać okazję, jaką daje próbny egzamin, by sprawdzić stan swojej wiedzy przed właściwą maturą. Szukanie w internecie informacji o przeciekach nie ma więc najmniejszego sensu. Uczniowie powinni wykorzystać ten czas na powtarzanie materiału, czytanie lektur i przeglądanie własnych notatek. Dobrym pomysłem jest także przygotowywania się do matury za pośrednictwem kanałów na youtube czy kursów dostępnych w sieci. W internecie można znaleźć bardzo wiele sposobów na naukę przed maturą - od kolorowych notatek, przez mapy myśli, podcasty, czy nagrania wideo. Każdy maturzysta znajdzie coś dla siebie, jeśli chce spróbować dobrze przygotować się do matury, a zdalne lekcje i tradycyjne metody nauczania nie są dla niego wystarczające.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki