Na krakowskich przystankach pojawią się... huśtawki? To możliwe! [AUDIO]

2017-06-26 12:19
Huśtawki na przystanku w Montrealu
Autor: art_inthecity / Flickr Huśtawki na przystanku w Montrealu

W ostatnim czasie huśtawki pojawiły się przed krakowskim magistratem w ramach święta miasta. Mieszkańcy korzystali z nich bardzo chętnie, a radnych zainspirowało to do wprowadzenia huśtawek na... przystankach.

- Jesteśmy w tym momencie na etapie zbierania pomysłów i wybierania lokalizacji, na których przystankach pod kątem bezpieczeństwa i przestrzeni można byłoby je zamontować - mówi radna Katarzyna Pabian, współautorka pomysłu.

ZIKiT nie mówi nie, ale jak podkreśla, do realizacji takiego projektu należałoby się dobrze przygotować. - Wyobrażamy sobie, że takie ławki mogłyby funkcjonować na przystankach jako dodatek do wiat, które już na przystankach funkcjonują, natomiast nie sądzimy by należałoby wiaty zastępować huśtawkami. Drugą kwestią, którą należy rozważyć, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na tego typu huśtawki. To muszą być przystanki odpowiedniej wielkości, tak żeby zarówno osoby które obok nich przechodzą, jak i osoby które z nich korzystają, mogły to robić w sposób bezpieczny - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT-u.

Jednym z odpowiednich miejsc na realizację takiego pomysłu mogłoby być rondo Mogilskie. Tam przystanki są wystarczająco szerokie.

Czytaj też: Nowe nazwy przystanków w Krakowie! Sprawdźcie, gdzie spodziewać się zmian


Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE