NFZ nie wyraził zgody na terapię. Matka trojga dzieci walczy o życie!

i

Autor: Materiały prasowe / Pomagam.pl NFZ nie wyraził zgody na terapię. Matka trojga dzieci walczy o życie!

Dramat kobiety

NFZ nie wyraził zgody na terapię? Matka trojga dzieci walczy o życie!

2022-11-11 14:57

Mieszkanka Czarnego Dunajca, żona i matka trojga dzieci, pilnie potrzebuje pomocy, po tym jak przeszło miesiąc temu zdiagnozowano u Amyloidozę AL. To nowotwór złośliwy zbliżony do szpiczaka plazmocytowego, który występuje wyjątkowo rzadko. Już na początku leczenia pojawiły się problemy, bo według rodziny kobiety NFZ "nie wyraził zgody na terapię" Daratumumabem.

NFZ nie wyraził zgody na terapię? Mieszkanka Czarnego Dunajca zmaga się ze śmiertelną chorobą

Marysia, żona i matka trojga dzieci, jest śmiertelnie chora i potrzebuje pomocy. Jak informuje Sucha24.pl, to mieszkanka Czarnego Dunajca. Ponad miesiąc temu kobieta dowiedziała się, że zdiagnozowano u niej amyloidozę AL, czyli występujący niezwykle rzadko nowotwór złośliwy, który jest podobny do szpiczaka plazmocytowego. Chora była na konsultacji u profesorów z Krakowa i Lublina, po których dowiedziała się, że największe szanse na wyzdrowienie daje jej leczenie Daratumumabem z chemioterapią celowaną. Jak informuje rodzina kobiety, "NFZ nie wyraził zgody na terapię".

- Refundacja tego leku obejmuje chorych na szpiczaka mnogiego i dlatego nasza Marysia została wykluczona z tego typu terapii. Fundusz stwierdził, że zgodzi się zrefundować leczenie jedynie w przypadku, jeśli chemioterapia nie da skutku. Profesorowie są przekonani, że niestety takie postępowanie wyniszczy organizm Marysi i zmniejszy szanse na wyleczenie - czytamy na Pomagam.pl.

Jak dodają bliscy mieszkanki Czarnego Dunajca, "postanowili wziąć sprawy we własne ręce" i założyli zbiórkę na leczenie kobiety. Potrzeba na to blisko 400 tys. zł. Kwesta znajduje się TUTAJ.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Pogrzeb zamordowanej 26-latki w Oświęcimiu

Polska służba zdrowia upada? Polacy boją się śmierci w kolejce do lekarza!

Posłuchaj, co mówią pacjenci czekający na swój upragniony termin.

Listen to "UPADEK ochrony zdrowia! Termin za 4 lata. Nie doczekam LEKARZA!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają