Nie żyje 69-letni pieszy potrącony przez dostawczaka. Wypadek śmiertelny na DK 52

i

Autor: Małopolska Policja Potrącony przez dostawcze renault 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska zmarł na miejscu wypadku.

Drogowy dramat

Nie żyje 69-letni pieszy potrącony przez dostawcze renault. Wypadek śmiertelny na DK 52

2023-11-21 11:39

Na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym (powiat wadowicki) zginął 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska. Mężczyzna został potrącony przez samochód dostawczy. Kierujący renault w momencie wypadku był trzeźwy. Do tragedii doszło przed nadejściem świtu. Policja apeluje do pieszych o noszenie odblasków.

Wypadek śmiertelny na DK 52. Zginął pieszy potrącony przez dostawcze renault

W miejscowości Barwałd Górny (powiat wadowicki) doszło do wypadku śmiertelnegoZginął 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, potrącony przez dostawcze renault, poruszające się drogą krajową nr 52. Pieszy nie miał żadnych szans, zmarł na miejscu wypadku. Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji. Kierujący samochodem był trzeźwy. Śledztwo w sprawie wypadku jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Apel policji do pieszych: "zakładajcie odblaski"

Do wypadku w Barwałdzie Górnym doszło kilka minut po godz. 6.00, gdy było jeszcze ciemno. Dodatkowo widoczność ogranicza fatalna pogoda, dlatego policja apeluje do pieszych o ubieranie odblasków. Wyposażenie się w ten element stroju może uratować życie!

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać już z odległości około 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie - piszą mundurowi.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Zabójstwo 20–latki przy ul. Bytomskiej w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany