Turystka zaatakowana w Chorwacji / Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Mrexentric, pixabay.com

Turystka zaatakowana w Chorwacji! Od gwałtu uratował ją polski policjant

2022-07-13 18:07

Obecność polskich policjantów w Chorwacji i Bułgarii zaczyna procentować. Krakowska komenda relacjonuje interwencję jednego ze swoich funkcjonariuszy, który pełniąc służbę w regionie Zadaru uratował 20-letnią Norweżkę od gwałtu. Była 5.00 rano, kiedy usłyszał krzyk.

Polski mundur zawitał na chorwackim wybrzeżu Adriatyku i bułgarskim Morza Czarnego od 1 lipca br. Już spływają historie, w których nasi mundurowi odegrali pierwsze skrzypce. W rejonie Zadaru - stolicy żupanii zadarskiej, niewielkim mieście na południu Chorwacji - stacjonował sierż. szt. Piotr Filar, dotychczas zatrudniony w wojewódzkiej komendzie w Krakowie, ale niedawno oddelegowany właśnie do rejonu Zadaru. W trakcie porannego treningu na plaży usłyszał krzyk kobiety...

Zobacz też: Kompletnie pijana 42-latka wsiadła na konia i ruszyła. Przechodnie byli w szoku!

- [...] usłyszał niepokojące krzyki. Zareagował natychmiast. Okazało się, że pomocy wzywała 20-letnia obywatelka Norwegii, którą usiłował zgwałcić obywatel Chorwacji - relacjonuje krakowska komenda. Jak precyzują, podejrzany dopuścił się naruszenia jej nietykalności cielesnej, ale kiedy 22-letni Chorwat zobaczył Polaka - uciekł.

Krakowski policjant pomógł 20-letniej Norweżce i zgłosił sprawę lokalnym mundurowym. Niedługo później, zwyrodnialec został zatrzymany. 

Polscy policjanci w Chorwacji i Bułgarii. Co tam robią?

Przypomnijmy, że od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku i w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. A to za sprawą porozumień i zaproszeń, które chorwackie i bułgarskie służby skierowały do naszych mundurowych. Polskie służby wspierają więc chorwackie i bułgarskie patrole, ale głównie - o czym zapewnia krakowska komenda - pomagają polskim turystom, których tam mnóstwo. 

Sonda
Gdzie wybieracie się na wakacje w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają