O czym należy pamiętać wybierając się na urlop?

2020-10-16 7:00 Artykuł Sponsorowany
O czym należy pamiętać wybierając się na urlop?
Autor: materiały partnera O czym należy pamiętać wybierając się na urlop?

Gdy zbliża się czas upragnionego długiego urlopu wypoczynkowego, musisz zadbać, by sprawy zawodowe zostały uporządkowane. Dzięki temu unikniesz myślenia o nich w czasie, który powinieneś przeznaczyć na regenerację sił. W okresie wolnym od pracy powinieneś skupić się na własnych przyjemnościach i relacjach z najbliższymi. Dla zachowania zdrowia psychicznego musisz na ten okres odkleić się od codziennych obowiązków służbowych i przez chwilę zupełnie o nich zapomnieć. Jest to możliwe tylko gdy dobrze przygotujesz się do nadchodzącego wypoczynku.

Ustalenia z przełożonym

Zanim rozpoczniesz swój długo wyczekiwany urlop, udaj się na rozmowę do szefa. Ustalcie, które sprawy powinieneś zakończyć przed rozpoczęciem wypoczynku, kto będzie Cię zastępował w czasie nieobecności. Zaplanujcie szczegóły dotyczące wdrożenia Twojego zastępcy. Takie zachowanie zasygnalizuje przełożonemu, że podchodzisz odpowiedzialnie do obowiązków zawodowych i dbasz o płynną pracę poszczególnych działów.

Powiadomienie klientów i współpracowników

Przed urlopem postaraj się uprzedzić jak największą liczbę osób o terminie zaplanowanej nieobecności. Wskazuj też kontakt do osoby, która zastąpi Cię w pracy. Na służbowej skrzynce mailowej koniecznie ustaw autoresponder z krótką informacją, w jakim okresie nie będzie Cię w pracy i w jaki sposób można kontaktować się w ważnych sprawach. Przedstaw swojego zastępcę na okres urlopu.

Znalezienie zastępcy

Zadbaj o dobre przygotowanie osoby, która przejmie Twoje obowiązki na czas urlopu. Możesz stworzyć listę spraw wymagających monitorowania i określić, które z nich są najbardziej pilne. Przekaż dokumentację, której może potrzebować Twój zastępca. Poinformuj go o wszelkich szczegółach, które ułatwią zastąpienie Ciebie.

Zamknięcie niedokończonych spraw

Część rozpoczętych spraw zapewne będziesz w stanie dokończyć przed wyjazdem na urlop. Postaraj się domknąć jak największą liczbę spośród nich. Nie tylko ułatwisz zadanie Twojemu zastępcy, lecz również rozpoczniesz wypoczynek ze świadomością dobrze wykonanej pracy.

Uporządkowanie najbliższego otoczenia

W ostatnim dniu przed urlopem przychodzi czas na zadbanie o porządek w swoim najbliższym otoczeniu. Przejrzyj szuflady i usuń z nich rzeczy wymagające wyrzucenia. Szczególną uwagę zwróć na produkty spożywcze, których pozostawienie grozi zepsuciem. Ułóż starannie dokumenty i posegreguj je. Twój wysiłek zostanie nagrodzony, gdy wrócisz po urlopie do pracy. Z pewnością będzie Ci wtedy miło zasiąść przy wysprzątanym biurku.

Artykuł Sponsorowany