Oficjalnie: Olga Tokarczuk na Conrad Festival w Krakowie!

2019-10-21 16:27 Michał Michalak
Oficjalnie: Olga Tokarczuk na Conrad Festival w Krakowie!
Autor: profil facebookowy Conrad Festival

Spotkanie z tegoroczną noblistką odbędzie się w sobotę 26 października. Conrad Festival to coroczny, międzynarodowy festiwal literacki, który w tym roku odbywa się po raz 11. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek w Pałacu Czeczotka, gdzie potrwa do najbliższej niedzieli włącznie.

Po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla Tokarczuk to zdecydowanie najgorętsze nazwisko w świecie polskiej literatury, a na spotkanie z nią z pewnością pospieszą tłumy. Autorka przyjęła specjalne zaproszenie do udziału w festiwalu, które wystosowali organizatorzy i Wydawnictwo Literackie.

Wśród jej wielu literackich dokonań najsłynniejszymi są powieści: "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny", "Bieguni" czy "Księgi Jakubowe".

Oficjalnie: Olga Tokarczuk na Conrad Festival w Krakowie!
Autor: profil facebookowy Conrad Festival Olga Tokarczuk na Conrad Festival 2017

Pisarka znajdzie się w nie mniej doborowym towarzystwie, bo gośćmi tegorocznej edycji wydarzenia są m.in.: Chimamanda Ngozi Adichie - laureatka National Book Critics Circle Award, Mona Chollet - redaktor „Le Monde diplomatique” czy Andrew Smith - dziennikarz muzyczny i autor, którego "Księżycowy pył" został uznany przez "Timesa" za jedną z najlepszych książek pierwszej dekady XXI wieku.

Decyzją Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, na gali 26 września tego roku, Festiwal Conrada został jako jeden z pięciu uhonorowany Nagrodą EFFE na lata 2019-2020. To trzecie po nagrodzie Writers Academy Penguin Random House i Londyńskich Targów Książki międzynarodowe wyróżnienie dla krakowskiej imprezy.

Relacja audio konferencji Olgi Tokarczuk: