Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego  w Tatrach. Przybywa śniegu

i

Autor: barbaarian / Pixabay.com Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Przybywa śniegu

Zagrożenie lawinowe w Tatrach

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Przybywa śniegu

2022-11-19 9:27

W sobotę (19 listopada 2022) ratownicy TOPR ogłosili pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Na szczycie Kasprowego Wierchu w sobotę rano leżało 13 cm śniegu a temperatura spadła do minus 12 stopni Celsjusza. Intensywnie pada śnieg.

Jak przekazuje Polska Agencja Prasowa, w Tatrach i na Podhalu intensywnie pada śnieg. Ratownicy TOPR ogłosili pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

- Już nie tylko wysoko w górach możemy spodziewać się białego puchu, ale również w dolinach i samym Zakopanem. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, co niewątpliwie oznacza, że możemy się spodziewać zsuwów mokrego śniegu po trawach, a miejscami nawet małych lawin. Zagrożenie obowiązuje od wysokości 1900 m.n.p.m - przekazał PAP przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego Tomasz Zając.

Na szczycie Kasprowego Wierchu w sobotę (19 listopada 2022) rano leżało 13 cm śniegu a temperatura spadła do minus 12 stopni Celsjusza. W niższych partiach warunki turystyczne również znacznie się pogorszyły. Niski pułap chmur i świeży śnieg utrudniają lokalizację przebiegu szlaku, a w dolinach możemy się spodziewać błota pośniegowego.

Polska Agencja Prasowa zaznacza, że w Tatrach panują typowo zimowe warunki. Planując wycieczki w góry, należy pamiętać o odpowiednim ekwipunku do uprawiania zimowej turystyki, zaczynając od ubioru a skończywszy na sprzęcie.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają