PILNY komunikat sanepidu. Byłeś w kościele? Zgłoś się, bo możesz mieć KORONAWIRUSA!

2020-06-04 21:57 AC
Koronawirus w kościele w Kościelisku. Pilny komunikat sanepidu
Autor: Pixabay

Małopolski sanepid pilnie poszukuje osób, które w ostatnim tygodniu przyjmowały sakrament komunii świętej lub uczestniczyły w spowiedzi w czasie mszy świętej w jednym z kościołów w regionie. Mogły one mieć kontakt z koronawirusem i konieczne jest wprowadzenie nadzoru epidemiologicznego.

Mowa o kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku na Podhalu. Na terenie parafii przebywała osoba, która miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W związku z tym kościół oraz plebania zostały zamknięte, a księża poddani kwarantannie.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas Mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym - brzmi komunikat.

Parafia zaznaczyła na Facebooku, że kontakt z księżmi możliwy jest drogą telefoniczną, a zamówione nabożeństwa zostaną odprawione na plebanii.

Super Raport 04 VI (Goście: Borowski, Jakubiak, J.Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj