Potworny wypadek! Nie żyje 46-letni pasażer citroena. Kierowca doprowadził do czołowego zderzenia

i

Autor: Małopolska Policja Libiąż. 46-letni pasażer citroena zginął w czołowym zderzeniu osobówki z ciężarówką.

Tragedia w Libiążu

Potworny wypadek! Nie żyje 46-letni pasażer citroena. Kierowca doprowadził do czołowego zderzenia

2023-03-13 12:56

W piątek, 10 marca, na drodze wojewódzkiej nr 780 w Libiążu zginął 46-letni pasażer citroena. Pojazd, którym podróżował mężczyzna na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Citroenem kierował 38-letni Ukrainiec. On przeżył wypadek, ale trafił do szpitala. W momencie tragicznego zdarzenia był trzeźwy.

Libiąż. Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyje 46-letni pasażer citroena

W piątek, 10 marca na drodze wojewódzkiej nr 780 w Libiążu doszło do śmiertelnego wypadku drogowegoZ niewyjaśnionych przyczyn kierowca osobowego citroena na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarowym mercedesem. Za kierownicą osobówki siedział 38-letni Ukrainiec. On przeżył wypadek, choć został ranny i trafił do szpitala. Śmierć na miejscu poniósł natomiast 46-letni Polak, który był pasażerem pojazdu. 

Po wypadku droga wojewódzka nr 780 była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności niezbędne do ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zarówno kierowca citroena, jak i samochodu ciężarowego byli trzeźwi.

Sonda
Czy sprawcy wypadków ze skutkiem śmiertelnym powinni podlegać surowszym karom?
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Totalna nieodpowiedzialność kierowców