Przywiązał psa łańcuchem do znaku przy ruchliwej drodze! "Był przerażony" [ZDJĘCIA]

2019-08-09 12:20

Dzięki natychmiastowej reakcji i informacji od świadka, który powiadomił policję, mundurowi uratowali psa. Zwierzę znajdowało się na drodze krajowej nr 94 niedaleko Przegini i przywiązane było łańcuchem do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu.

W środę, 7 sierpnia około godziny 16:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 94 przed wjazdem do miejscowości Przeginia, do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu, jest przywiązany mały piesek. Choć świadek nie podawał więcej informacji, to wszystko wskazywało, że zwierzę mogło zostać porzucone.

Dyżurny olkuskiej Policji na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol w składzie st. sierż. Bartosz Ziarnik i st. sierż. Wojciech Dym. Obok pieska stale przejeżdżały samochody, i w każdej chwili mógł zostać potrącony. Zwierzę znajdowało się na 2-metrowym łańcuchu, było przerażone i roztrzęsione.

Policjanci sprawnie uwolnili zwierzę i zabrali do radiowozu, by następnie przewieźć go do komendy. Zanim jednak piesek trafił do schroniska, został nakarmiony i mógł chwilę odpocząć w policyjnym kojcu.

Policjanci będą wyjaśniać dokładnie jak doszło do tego zdarzenia i ustalać sprawcę, który mógł porzucić zwierzę. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE