Biedronka: Wszedł do sklepu bez maseczki. Poleciało: "Pierd***y (...) ku**a" [WIDEO]

2020-06-30 8:53 Mgorecki
Kraków: Agresywny klient wygłosił swoje orędzie. O nienawiści i bez maseczki
Autor: Ośrodek Monitowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Kraków: Agresywny klient wygłosił swoje orędzie. O nienawiści i bez maseczki

Niektóre materiały dostarczane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyraźnie wskazują, że epidemia nie jest dzisiaj naszym jedynym problemem. Jak płynnie przejść od własnego błędu - wynikającego zresztą z nieprzestrzegania zasad sanitarnych - do zachowań ksenofobicznych? Zaprezentował klient krakowskiej Biedronki.

Jest sobota, 28 czerwca. W jednym z krakowskich sklepów sieci Biedronka przy ul. Okulickiego 51 pojawia się wyjątkowo agresywny klient. Obok agresji idzie także lekceważenie obowiązujących przepisów, bo - jak widać na nagraniu - mężczyzna wchodzi do sklepu bez obowiązkowej maseczki ochronnej. Problem widzi jednak gdzie indziej: w narodowości jednego z pracowników sklepu.

"Ukrainiec, k***a je***ny! On będzie, k***a u nas w Polsce rządził!" - krzyczy do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz przed wejściem do sklepu.

W tym przypadku przewinieniem mężczyzny nie jest już tylko niedostosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Odpowie za złamanie Kodeksu Karnego artykuł 257, który dotyczy znieważania grup lub poszczególnych osób m.in. ze względu na ich przynależność etniczną. 

Jeśli rozpoznajesz agresora, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Wtedy działacze zgłoszą personalia do lokalnej policji, która wyciągnie konsekwencje.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych: 572 932 323

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Poszukiwania Leokadii Kupiec. Czy jest bezpieczna? Ujawniono nowe nagrania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.