Tragedia w województwie świętokrzyskim. Kompletnie pijany kierowca potrącił 14-latka!

2019-08-18 15:13 EIKRK
Tragedia w województwie świętokrzyskim. Kompletnie pijany kierowca potrącił 14-latka!
Autor: Małopolska Policja Zdjęcie ilustracyjne

Na nic apele służb, które regularnie proszą, aby nie wsiadać za kierownicą pod wpływem alkoholu. W sobotę (17 sierpnia), około godziny 19:00 we wsi Sichów Duży doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem kompletnie pijanego mężczyzny oraz 14-letniego rowerzysty.

Dramat rozegrał się w sobotę wieczorem w Sichowie Dużym (gmina Rytwiany, województwo świętokrzyskie). Jak wynika z ustaleń policjantów - 53-letni kierowca forda śmiertelnie potrącił 14-letniego rowerzystę. Sprawca wypadu miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

- Nastolatek zmarł w szpitalu - przekazała w niedzielę Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Jak podaje portal rmf24.pl, powołując się na słowa policjantki - lekarze ze szpitala w Kielcach długo walczyli o życie chłopca, którego do placówki przetransportował śmigłowiec LPR. Nastolatek zmarł ok. 2 w nocy.

Nietrzeźwy kierowca trafił już od policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze czekają aż wytrzeźwieje. Zostanie przesłuchany i najpewniej już wkrótce usłyszy zarzuty.

Redakcja ESKA INFO Kraków apeluje do uczestników dróg o rozwagę na drogach. Ruch w całym kraju jest zdecydowanie większy niż zazwyczaj, a ma to rzecz jasna związek z powrotami z długiego weekendu. Warto zdjąć nogę z gazu i uważnie się rozglądać! Postarajmy się ułatwić sobie nawzajem życie.