Upojony alkoholem młodzieniec zdemolował święte miejsce. Obraza uczuć religijnych

i

Autor: Małopolska Policja 22-letni cudzoziemiec tłumaczył swoje zachowanie nadużyciem alkoholu.

Groza

Upojony alkoholem młodzieniec zdemolował święte miejsce. "Obraza uczuć religijnych"

2023-09-15 12:58

22-letni obcokrajowiec zdewastował kaplicę, znajdującą się na terenie krakowskiego lotniska. Został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany policjantom z Zabierzowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Skandal na lotnisku w Krakowie. Cudzoziemiec zdemolował kaplicę  

We wtorek, 12 września tuż przed południem, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony przez pracownika Służby Ochrony Lotniska o ujęciu sprawcy dewastacji kaplicy, znajdującej się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna, którym okazał się 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Chwilę po zdarzeniu pracownik SOL namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go. Następnie funkcjonariusze przejęli oraz zatrzymali 22-latka. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Tłumaczył się upojeniem alkoholowym. Jaka kara grozi 22-latkowi?

Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy obraza uczuć religijnych powinna być karana?
Sąd Apelacyjny zaostrzył kary dla zabójców Remka z Krosna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany