W Krakowie najlepszy system informowania o zanieczyszczeniu powietrza [AUDIO]

2016-03-23 11:11 Sylwia Adamczyk
Zimą smog szczególnie dał się we znaki krakowianom
Autor: Grzegorz Krzywak Zimą smog szczególnie dał się we znaki krakowianom

Z raportu Krakowskiego Alarmu Smogowego wynika, że na tle innych miast to właśnie stolica Małopolski ma najlepszy system informowania o zanieczyszczeniu powietrza.

- Kraków jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadził system informowania o wysokim zanieczyszczeniu powietrza od wartości stężenia pyłów PM10 na poziomie przekraczającym 150µg/m3 - czytamy w raporcie Krakowskiego Alarmu Smogowego. Mieszkańcy stolicy Małopolski są informowani o smogu wcześniej, niż mieszkańcy innych miejscowości.

- Kraków może posłużyć jako przykład dla innych miast. Tutaj jest bardzo dużo działań, które są podejmowane. Być może czasem reaktywnie, ale Kraków jest pierwszym miastem, które podjęło takie radykalne działania. Uczymy się na swoich błędach, pewne pomyłki nie powinny nas zniechęcać do dalszych działań - mówi Ewa Lutomska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Raport pokazuje również, co wiedzą o stanie powietrza mieszkańcy czterech województw, w których mamy do czynienia z największymi poziomami zanieczyszczenia w Polsce. Najsłabiej wypada województwo łódzkie: tutaj mieszkańcy mają najmniejszą świadomość smogu. Najbardziej świadomi okazują się Małopolanie.

Pełny raport Krakowskiego Alarmu Smogowego znajdziecie tutaj.

Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE