W Krakowie powstanie policyjna specgrupa SPEED. Będą imponujące radiowozy!

2019-07-12 7:43

Tysiące skontrolowanych samochodów, prawie 8 tysięcy mandatów i dwa tysiące zabranych praw jazdy - to efekty działania specjalnej policyjnej specgrupy SPEED, która od pół roku działa przy Komendzie Stołecznej. Policja potwierdza, że podobna formacja powstanie też w Krakowie.

Superszybkie i najnowocześniejsze radiowozy w polskiej policji trafiły do nowo utworzonej grupy "Speed" pod koniec 2018 roku. Jej głównym celem miało być ukrócenie karygodnego zachowania na drodze, a także obecność w miejscach, w których regularnie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Sukces warszawskiej grupy sprawił, że podobna komórka powstanie również w Krakowie. Informację potwierdził Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji w rozmowie z portalem autokult.pl. Obecnie trwają prace organizacyjne, a oficjalny start krakowskiej grupy Speed ma mieć miejsce w drugiej połowie lipca.

Warto dodać, że funkcjonariusze będą patrolować nie tylko ulice Krakowa, ale także popularną zakopiankę, czy trasę olkuską. Do ścigania piratów drogowych najprawdopodobniej posłużą nowe radiowozy BMW oraz KIA Stinger.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE