Jaskinia Mroźna

i

Autor: Maciek Jonek/REPORTER

Komunikat z Tatr

Ważne zmiany w Dolinie Kościeliskiej. Jaskinia Mroźna już czynna. To zaskoczy turystów!

2023-09-04 19:30

Uwaga turyści! Jeśli wybieracie wrześniowy, a nie letni urlop w Tatrach, to będziecie już mogli zwiedzić otwartą właśnie po długim remoncie Jaskinię Mroźną w Dolinie Kościelskiej. Ale uwaga - w tym popularnym wśród zwiedzających miejscu zaszły spore zmiany. Pewna rzecz może zaskoczyć turystów. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Jaskinia Mroźna otwarta po remoncie. Zlikwidowano sztuczne oświetlenie, liczba latarek do wypożyczenia ograniczona

Jaskinia Mroźna to jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc w polskich Tatrach. Jednak przez kilka ostatnich lat była ona niedostępna dla zwiedzających z powodu gruntownego remontu. Teraz, 4 września 2023 roku Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej została ponownie otwarta dla turystów. Ale uwaga - w tym popularnym wśród zwiedzających miejscu zaszły spore zmiany. Pewna rzecz może zaskoczyć turystów. Nie wszyscy będą zadowoleni. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w Jaskini Mroźnej zlikwidowano sztuczne oświetlenie, dlatego zwiedzający będą musieli wyposażyć się w latarki, zalecany jest także kask. Na miejscu będzie można bezpłatnie wypożyczyć czołówkę, ale ich liczba będzie ograniczona, więc w przypadku większego ruchu turystycznego chętni na odwiedzenie Mroźnej mogą zostać odprawieni z kwitkiem lub będą musieli przygotować się na długi czas oczekiwania na wejście.

"Zlikwidowaliśmy okablowanie i sztuczne oświetlenie w jaskini. Wyremontowaliśmy też szlak"

Co jeszcze się zmieniło? "W ostatnim czasie wyremontowaliśmy wrota wejściowe i wyjściowe, pozostawiając otwory wlotowe dla nietoperzy. Zlikwidowaliśmy okablowanie i sztuczne oświetlenie w jaskini. Wyremontowaliśmy też szlak dojściowy i zejściowy o długości prawie półtora kilometra, a także zabezpieczyliśmy go przed obrywami skalnymi" - czytamy na stronach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jaskinia będzie otwarta codziennie godziny 9 do 17. Bilet wstępu kosztuje 9 zł za osobę, dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. TPN przypomina, by na wycieczkę zabrać ciepłą odzież, bo w Jaskini Mroźnej zawsze jest tylko 10 stopni Celsjusza.

Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Tłumy na tatrzańskich szlakach