Nie żyje wybitny lekarz. Internista zmarł po bezlitosnej chorobie. Kraków pożegnał doktora Krzysztofa Czarnobilskiego

i

Autor: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie

KRAKÓW POŻEGNAŁ DOKTORA

Nie żyje wybitny lekarz. Medyk zmarł po bezlitosnej chorobie. Kraków pożegnał doktora Krzysztofa Czarnobilskiego

2024-05-06 14:04

W niedzielę, 28 kwietnia, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, internista, geriatra, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w SP ZOZ MSWiA w Krakowie. W poniedziałek (6 maja) w tym mieście odbyły się uroczystości pogrzebowe tego wyjątkowego dla całej krakowskiej społeczności lekarza. Medyka pożegnali m.in. artyści "Piwnicy pod Baranami". We wzruszających słowach wspomniała go także znana aktorka, Anna Polony.

Nie żyje wybitny polski lekarz. Medyk zmarł po bezlitosnej chorobie. Kraków pożegnał wyjątkowego internistę i geriatrę

W poniedziałek, 6 maja, w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe doktora Krzysztofa Czarnobilskiego, wyjątkowego dla stolicy małopolski internisty i geriatry. Nabożeństwo żałobne odprawiono w Kościele NMP z Lourdes. Po nim medyk został pochowany na cmentarzu w Batowicach. Nie był to zwykły pogrzeb - lekarza swoim występem żegnali m.in. artyści "Piwnicy pod Baranami". 

Na stronie szpitala MSWiA w Krakowie umieszczono także wzruszające wspomnienie o doktorze Krzysztofie Czarnobilskim, którym podzieliła się znana polska aktorka, Anna Polony. 

Doktor Krzysztof Czarnobilski. Był człowiekiem wielkiego serca i wielkiej kultury. Emanował ciepłem, pogodą ducha i dobrocią. Lekarz z powołania, pełen zrozumienia i współczucia dla ludzi chorych i starych – wszak był geriatrą. Leczenie ich było jego misją, a szpital drugim domem. Troszczył się nie tylko o swoich pacjentów, ale także jako wieloletni dyrektor medyczny o placówkę, w której pracował. Ten skromny, delikatny człowiek, miał w istocie ogromną siłę sprawczą. Mam wrażenie, że jego ambicją było stworzenie – wraz z naczelnym dyrektorem – najlepszego szpitala w Krakowie. Lubił artystów, więc byłam jego pacjentką. Wymarzyłam sobie, że to on przeprowadzi mnie kiedyś tam – gdzie według Miłosza – na lewą stronę odwrócony świat. Niestety, zły los – po długich cierpieniach – wyrwał go z pośród żyjących, pozostawiając bolesną pustkę. Krzysiu kochany, wierzę, że jest Ci dobrze tam, gdzie jesteś teraz

DZIEŃ "GWIEZDNYCH WOJEN" NA WAWELU. KRAKÓW ZOSTAŁ OPANOWANY PRZEZ SZTURMOWCÓW I LORDA VADERA. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Bazylika św. Floriana w Krakowie
Sonda
Czy lekarze w Polsce są odpowiednio wynagradzani?
Listen to "Treny (wybrane). Jan Kochanowski. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki