Rysy

i

Autor: shutterstock

Kontrowersja

Wniósł ogromny głaz na szczyt Rysów. Chcą go ukarać

2023-09-14 18:11

Wojciech Sobierajski to znany łowca rekordów. Na Instagramie obserwuje go ponad 55 tysięcy osób. Sportowiec pochwalił się w mediach społecznościowych wejściem na szczyt Rysów z 50-kilogramowym głazem. Przedstawicielka Tatrzańskiego Parku Narodowego sugeruje, że za ten wyczyn może zostać ukarany.

Zdobył Rysy z 50-kilogramowym głazem. Wojciech Sobierajski pochwalił się tym wyczynem 8 września 2023 roku. - Od dziś najwyższy szczyt w Polsce ma 2500 metrów - napisał uradowany sportowiec. Przejście z Palenicy Białczańskiej zajęło mu 9,5 godziny. Sprawę skomentowała w rozmowie z rmf24.pl Magdalena Zwijacz Kozica z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jak się okazuje, nie jest ona zachwycona tym pomysłem i wskazuje, że rekordzista może zostać ukarany. Ekspertka jest przekonana, że w ten sposób można narazić turystów na niebezpieczeństwo.

Wojciech Sobierajski wszedł na Rysy z 50-kilogramym głazem. Straż bada sprawę

- Tematem zajmuje się straż parku. Sprawdza to przedsięwzięcie pod kątem naruszenia przepisów. Jeśli więc zostanie stwierdzone naruszenie któregoś z przepisów ustawy o ochronie przyrody, prawdopodobnie jakieś konsekwencje wobec śmiałka zostaną wyciągnięte - powiedziała rmf24.pl przedstawicielka TPN.

W komentarzach pod postem o zdobyciu Rysów z głazem internauci są podzieleni. Niektórzy są pełni podziwu, jeszcze inni krytykują, m.in... dobór obuwia. Zdecydowanie więcej jest jednak opinii pozytywnych. 

QUIZ. Szczyt, wodospad czy też miasto? Geografia dla orłów

Pytanie 1 z 12
Antananarywa to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany