Karnawał w Łodzi: Wielka parada ulicą Piotrkowską w ostatni karnawałowy weekend [SZCZEGÓŁY]

2020-02-21 15:07 BE
Karnawał w Łodzi: Wielka parada ulicą Piotrkowską w ostatni karnawałowy weekend [SZCZEGÓŁY]
Autor: Ela Piotrowska

Karnawał 2020 powoli dobiega końca. Ostatnie karnawałowe imprezy w Łodzi zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Najhuczniej obchodzony będzie ostatni weekend karnawału - w Łodzi planowana jest m.in. wielka Karnawałowa Parada na Piotrkowskiej. Sprawdźcie szczegóły!

W 2020 r. koniec karnawału przypada na 25 lutego. Dzień później, 26 lutego rozpocznie się okres wielkiego postu i oczekiwanie na Wielkanoc. Od tej pory, jak nakazuje tradycja, należy powstrzymać się od hucznych imprez.

W ostatnią niedzielę (23 lutego) karnawału na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się wielka parada, która tego dnia o godz. 12.00 wyruszy z korowodem tancerzy i przebierańców z placu Wolności.

Każda przebrana osoba otrzyma bilet do kina, a najwspanialsze stroje uhonorowane zostaną zaproszeniami na bilard, kręgle czy pizzę. Na dzieci czekają zaś wejściówki do sali zabaw, a także ręcznie robione maski i kapelusze. Konkursy i animacje z nagrodami przewidziane są podczas finału, który będzie miał miejsce w pasażu Schillera po zakończeniu pochodu, czyli około godz. 13:00. Wtedy też amatorzy tańca i dobrej zabawy będą mieli okazję nauczyć się tanecznych kroków w różnych stylach: od tańca w parze, przez techniki uliczne po efektowne style pokazowe, przydatne na imprezach tanecznych, bo szkoły tańca przygotowują liczne animacje i mini lekcje. Na uczestników zabawy czekają vouchery na lekcję tańca.

Na początku zabawy odbędzie się też konkurs dla łakomczuchów. O tytuł Największego Pączkożercy będzie się ubiegać dziesięciu śmiałków, których zadaniem będzie jak najszybciej zjeść na oczach widzów 5 pączków. Z pozoru łatwe zadanie będzie wykonywane pod presją czasu, ale najlepszy zawodnik otrzyma puchar i podwójne zaproszenie na sutą kolację w nowo otwartym lokalu „Żebra”. Dla dzieci przewidziane są animacje taneczne i konkursy.

Niezwykłą atrakcją będą też ręczenie robione, unikatowe maski, nakryciami głowy i peleryny, przygotowane przez jedyną taką pracownię w Łodzi. W pasażu Schillera będzie można je przymierzyć, wypożyczyć lub kupić, a także zapytać samego rzemieślnika, jak powstają jedyne w swoim rodzaju maski z masy papierowej, kapelusze czy sztuczne nosy.

Karnawałowa Parada na Piotrkowskiej [HARMONOGRAM]
Data: 23 lutego Godzina: 12-15.00
Start: Pl. Wolności, g. 12.00 - parada za trambusem na czele, muzyka DJ-a na żywo, szczudlarze i tancerze, przebierańcy
Finał: Pasaż Schillera, godz. 13-15.00 - impreza taneczna w pasażu Schillera:
- konkurs na najlepsze przebranie
- pokazy i animacje taneczne z konkursami
- konkurs Pączek Challenge
- karnawałowa muzyka Dj-a
- punkt z maskami, kapeluszami i pelerynami

Nadbudówka oszpeciła zabytkową kamienicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.