Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi z 16-metrową karuzelą! [ATRAKCJE]

2019-11-29 14:51 BE
Jarmark na Piotrkowskiej
Autor: UMŁ /archiwum

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 oficjalnie wystartuje już 1 grudnia, ale niecierpliwi będą mogli zrobić pierwsze zakupy już w przeddzień wielkiego otwarcia. Stoiska staną tradycyjnie na ulicy Piotrkowskiej - od Tuwima do Nawrot, a także częściowo w pasażu Schillera. Jakich atrakcji możecie się spodziewać?

Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej będzie można odwiedzać aż do 23 grudnia. Organizatorzy gwarantują... ekstremalne atrakcje. W pasażu Schillera stanie 16-metrowa wieża z karuzelą łańcuchową! - Udekorowana konstrukcja zabierze miłośników specjalnych wrażeń na wysokość kilku pięter, skąd zobaczyć będzie jarmark w pełnej okazałości. W pasażu pojawią się również atrakcje dla młodszych dzieci oraz idealne do świątecznych zdjęć, iluminowane dekoracje, nawiązujące do scenerii zimowego lasu - zapowiadają organizatorzy.

W trakcie jarmarku Ulicę Piotrkowską odwiedzi gość specjalny, bez którego nawet dorosłym trudno wyobrazić sobie prawdziwe święta. - W każdy weekend, w swoim domku, na najmłodszych czekać będzie św. Mikołaj i skrzaty oraz inne bajkowe postaci. Będzie wspólne czytanie bajek, rozmowy z Mikołajem, pamiątkowe zdjęcia, a także konkursy z nagrodami. 6 grudnia organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami, a także interaktywny spektakl świąteczny.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: warsztaty, wydarzenia

Warsztaty, pokazy artystyczne i animacje nie tylko dla najmłodszych łodzian zaplanowane są w każdy przedświąteczny weekend grudnia i niemal wszystkie dni tygodnia. Będzie można z pomocą instruktorów stworzyć m.in. gwiazdkowe prezenty i ozdoby z recyklingu. W każdy czwartek w domku Mikołaja odbywać się będą warsztaty i pokazy kulinarne wraz z degustacjami. Weekendowe wizyty na jarmarku oprawione będą muzyką na żywo - łodzianie usłyszą tradycyjne kolędy prezentowane przez chór, świąteczne hity śpiewane przez zespoły, ale też występy solowe, a nowoczesne aranżacje przeplatać się będą z folklorem i tradycją.

W harmonogramie zaplanowano także dzień sztuk ulicznych, podczas którego wystąpią grajkowie uliczni, magik z pokazem scenicznym i iluzją kontaktową oraz klown, a na zakończenie zobaczyć będzie można wielki pokaz tańca z ogniem. Równie wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz rzeźbienia w lodzie, którego finałem będzie pojawienie się zamarzniętych baśniowych postaci. Dodatkowo w wybrane dni dzieci będą mogły spotkać uwielbiane postacie, m.in. bałwana Olafa czy Elsę, którzy wezmą udział w animacjach oraz muzycznymi, bajkowymi przebojami wzbogacą pokaz rzeźbienia w lodzie. Podczas całego jarmarku rozdawane będą Łódzkie Kartki Świąteczne, zachęcające do wysyłania życzeń świątecznych tradycyjną metodą, zaś na domku Mikołaja umieszczona będzie skrzynka na listy do Św. Mikołaja. Listy można pisać i wrzucać podczas warsztatów lub samodzielnie, a w każdy weekend najpiękniejsze listy będą odczytywane i nagradzane.

Start Jarmarku i odpalenie iluminacji świątecznej

Oficjalny start jarmarku odbędzie się 1 grudnia przy łódzkiej choince bożonarodzeniowej i tradycyjnie połączony będzie z odpaleniem miejskiej iluminacji świątecznej. Włączenie dekoracji, które w tym roku zyskają zupełnie nowy wygląd i pojawią się nie tylko na Piotrkowskiej, ale też na al. Piłsudskiego, rozpocznie o godz. 18:00 przy pomniku jednorożca. Następnie w kierunku jarmarku ruszy barwny korowód kolędników z orkiestrą i ekipą św. Mikołaja na czele, mijając po drodze iluminowane choinki i leśne zwierzęta oraz tematyczne punkty z dekoracjami. Najciekawsze przebrania świątecznej parady zostaną wyróżnione - nagroda główna za najciekawszy strój to 300 zł, a dodatkowo każdy przebrany otrzyma upominek! Do konkursu nie trzeba się wcześniej zgłaszać, wystarczy wziąć udział w korowodzie, a po dotarciu na teren jarmarku zatrzymać się przy scenie, gdzie odbędzie się prezentacja strojów. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert otwarcia jarmarku, który uświetni specjalny akustyczny koncert zespołu Golden Life. Muzycy zaprezentują kolędy w nowych aranżacjach, świąteczne hity ale też swoje największe przeboje.